Lekcja 101

Lekcja 100
Lekcja 102

Lekcja 101.

Listen to “LEKCJA 101 – Wola╠Ę Boga jest moje doskona┼ée szcze╠Ęs╠ücie.” on Spreaker.

Boz╠ça╠Ę Wola╠Ę dla mnie jest doskona┼ée szcze╠Ęs╠ücie.

Dzis╠ü be╠Ędziemy w dalszym cia╠Ęgu poruszac╠ü temat szcze╠Ęs╠ücia. Jest to kluczowe poje╠Ęcie dla w┼éas╠üciwego zrozumienia tego, co oznacza zbawienie. Ty wcia╠Ęz╠ç wierzysz, z╠çe ono prosi o cierpienie, kt├│re ma stanowic╠ü pokute╠Ę za twoje ÔÇ×grzechy”. Tak nie jest. Jednak musisz tak mys╠ülec╠ü, jes╠üli wierzysz w to, z╠çe grzech jest prawdziwy i z╠çe Boz╠çy Syn moz╠çe grzeszyc╠ü.

Jes╠üli grzech jest czyms╠ü rzeczywistym, to karanie jest sprawiedliwe i nie moz╠çna od niego uciec. Zbawienie nie moz╠çe byc╠ü wtedy osia╠Ęgnie╠Ęte inaczej, niz╠ç przez cierpienie. Jes╠üli grzech jest prawdziwy, szcze╠Ęs╠ücie musi byc╠ü iluzja╠Ę, poniewaz╠ç obie te rzeczy nie moga╠Ę byc╠ü jednoczes╠ünie prawdziwe. Grzesznicy usprawiedliwiaja╠Ę tylko s╠ümierc╠ü oraz b├│l i w┼éas╠ünie o to prosza╠Ę. Wiedza╠Ę bowiem, z╠çe to na nich czeka i be╠Ędzie ich szukac╠ü, az╠ç wreszcie po pewnym czasie gdzies╠ü ich dopadnie, w takiej formie, kt├│ra wyr├│wna rachunki jakie maja╠Ę z Bogiem. Chcieliby ze strachu uciec przed Nim. Jednak On be╠Ędzie ich s╠ücigac╠ü, a oni nie moga╠Ę uciec.

Jes╠üli grzech jest prawdziwy, zbawienie musi byc╠ü b├│lem. B├│l jest cena╠Ę grzechu, a jes╠üli grzech jest rzeczywisty, od cierpienia nie da sie╠Ę uciec. Zbawienie musi byc╠ü przeraz╠çaja╠Ęce, poniewaz╠ç be╠Ędzie powoli zabijac╠ü, zanim pozwoli na mi┼ée powitanie dobrodziejstwa s╠ümierci przez jego ofiary, kt├│re przed ukojeniem, jakie zbawienie im przyniesie, stanowia╠Ę niewiele wie╠Ęcej niz╠ç kos╠üci. Jego gniew jest bezgraniczny, bezlitosny, ale w pe┼éni sprawiedliwy.

Kto szuka┼éby takiej surowej kary? Kto nie ucieka┼éby przed takim zbawieniem i nie pr├│bowa┼éby wszelkimi sposobami zag┼éuszyc╠ü G┼éos, kt├│ry mu je oferuje? Dlaczego ktos╠ü mia┼éby pr├│bowac╠ü s┼éuchac╠ü i akceptowac╠ü to, co On proponuje? Jes╠üli grzech jest prawdziwy, jego propozycja╠Ę jest s╠ümierc╠ü wymierzana w okrutny spos├│b, by dostosowac╠ü sie╠Ę do wyste╠Ępnych pragnien╠ü, z kt├│rych grzech jest zrodzony. Jes╠üli grzech jest prawdziwy, zbawienie sta┼éo sie╠Ę twym zawzie╠Ętym wrogiem, przeklen╠üstwem Boga nad toba╠Ę, kt├│ry ukrzyz╠çowa┼ées╠ü Jego Syna.

Potrzebujesz tych dzisiejszych okres├│w c╠üwiczen╠ü. Te c╠üwiczenia nauczaja╠Ę, z╠çe grzech nie jest prawdziwy i wszystko, co mys╠ülisz, z╠çe jest wynikiem grzechu, nie wydarzy sie╠Ę, bowiem nie istnieje ku temu z╠çaden pow├│d. Zaakceptuj Pojednanie z otwartym umys┼éem, kt├│ry nie przywia╠Ęzuje wagi do uporczywej wiary, z╠çe uczyni┼ées╠ü diab┼éa z Syna Boga. Grzech nie istnieje. C╠üwiczmy dzis╠ü te╠Ę mys╠ül tak cze╠Ęsto, jak to tylko jest moz╠çliwe, poniewaz╠ç jest ona podstawa╠Ę idei dnia dzisiejszego.

Boz╠ça╠Ę Wola╠Ę dla ciebie jest doskona┼ée szcze╠Ęs╠ücie, poniewaz╠ç grzech nie istnieje i cierpienie nie ma powodu. Rados╠üc╠ü jest sprawiedliwa, a b├│l jest tylko oznaka╠Ę, z╠çe nie zrozumia┼ées╠ü siebie. Nie b├│j sie╠Ę Woli Boga. Ale przyjmij ja╠Ę z ufnos╠ücia╠Ę, be╠Ęda╠Ęc pewnym, z╠çe uwolni cie╠Ę od wszelkich skutk├│w, jakie grzech wyry┼é w twej rozgora╠Ęczkowanej wyobraz╠üni. Powiedz:

Wola╠Ę Boga dla mnie jest doskona┼ée szcze╠Ęs╠ücie.

Grzech nie istnieje, nie wywo┼éuje wie╠Ęc z╠çadnych skutk├│w.

Tak powiniene┼Ť rozpocz─ů─ç swe ─çwiczenia, a nast─Öpnie spr├│bowa─ç znowu odnale┼║─ç rado┼Ť─ç, jak─ů te my┼Ťli wprowadz─ů do twego umys┼éu. Podaruj ch─Ötnie te pi─Ö─ç minut, by usun─ů─ç wielki ci─Ö┼╝ar, jaki na siebie na┼éo┼╝y┼ée┼Ť poprzez ob┼é─ůkan─ů wiar─Ö, ┼╝e grzech jest prawdziwy. Dzi┼Ť uciekasz od szale┼ästwa. Jeste┼Ť na drodze do wolno┼Ťci, a dzisiejsza idea dodaje ci skrzyde┼é by┼Ť nabra┼é przyspieszenia i daje ci nadziej─Ö na jeszcze szybsze zd─ů┼╝anie do celu, jakim jest czekaj─ůcy na ciebie pok├│j. Grzech nie istnieje. Pami─Ötaj dzi┼Ť o tym i powtarzaj sobie tak cz─Östo, jak to jest tylko mo┼╝liwe:

Boz╠ça╠Ę Wola╠Ę dla mnie jest doskona┼ée szcze╠Ęs╠ücie.

Jest to prawda, ponieważ grzech nie istnieje.Lekcja 100
Lekcja 102

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>