Lekcja 121

Lekcja 120
Lekcja 122

Lekcja 121.

Listen to “LEKCJA 121 – Wybaczenie to klucz do szcze╠Ęs╠ücia.” on Spreaker.

Przebaczenie jest kluczem do szcze╠Ęs╠ücia.

Tu jest odpowiedz╠ü na twe poszukiwania pokoju. Tu jest klucz do zrozumienia sensu w s╠üwiecie, kt├│ry wydaje sie╠Ę nie miec╠ü sensu. Tu jest spos├│b na bezpieczen╠üstwo pos╠ür├│d pozornych niebezpieczen╠üstw, kt├│re wydaja╠Ę sie╠Ę grozic╠ü ci na kaz╠çdym kroku, wnosza╠Ęc niepewnos╠üc╠ü do twej nadziei, z╠çe kiedykolwiek odnajdziesz cisze╠Ę i spok├│j. Tu jest odpowiedz╠ü na wszystkie pytania; tu nareszcie jest zagwarantowany koniec wszelkiej niepewnos╠üci.

Umys┼é, kt├│ry nie przebacza, jest pe┼éen le╠Ęku i nie ma w nim miejsca na mi┼éos╠üc╠ü, gdzie mog┼éaby w pokoju┬ározchylic╠ü swe skrzyd┼éa i wzbic╠ü sie╠Ę ponad zgie┼ék tego s╠üwiata. Umys┼é, kt├│ry nie przebacza, jest smutny, nie maja╠Ęc nadziei na wytchnienie i uwolnienie od b├│lu. Cierpi i mieszka w ne╠Ędzy, rozgla╠Ęda sie╠Ę wok├│┼é w ciemnos╠üci i choc╠ü nic nie widzi, jest pewien, z╠çe czai sie╠Ę tam niebezpieczen╠üstwo.

Umys┼é, kt├│ry nie przebacza, jest rozdarty wa╠Ętpliwos╠üciami, zagubiony i zdezorientowany w kwestii tego czym jest i wprowadzony w b┼éa╠Ęd w odniesieniu do wszystkiego co widzi; jest pe┼éen obaw i z┼éy, jest s┼éaby chociaz╠ç sie╠Ę przechwala, boi sie╠Ę is╠üc╠ü naprz├│d, boi sie╠Ę zatrzymac╠ü, boi sie╠Ę przebudzic╠ü lub udac╠ü sie╠Ę na spoczynek, obawia sie╠Ę kaz╠çdego dz╠üwie╠Ęku, ale jeszcze bardziej boi sie╠Ę ciszy; przeraz╠çaja╠Ę go ciemnos╠üci, jednak jest jeszcze bardziej przeraz╠çony, gdy pojawia sie╠Ę s╠üwiat┼éo. C├│z╠ç moz╠çe postrzegac╠ü umys┼é, kt├│ry nie przebacza, jak nie w┼éasne pote╠Ępienie? C├│z╠ç moz╠çe on ujrzec╠ü pr├│cz dowodu, z╠çe wszystkie jego grzechy sa╠Ę prawdziwe?

Umys┼é, kt├│ry nie przebacza, nie widzi pomy┼éek, lecz tylko grzechy. Przygla╠Ęda sie╠Ę s╠üwiatu niewidza╠Ęcymi oczyma i krzyczy, gdy widzi swoje w┼éasne projekcje, szykuja╠Ęce sie╠Ę do ataku na jego ne╠Ędzna╠Ę parodie╠Ę z╠çycia. Chce z╠çyc╠ü, jednak z╠ça┼éuje, z╠çe nie jest martwy. Chce przebaczenia, jednak nie ma nan╠ü nadziei. Chce uciec, jednak nie ma gdzie, bo wsze╠Ędzie widzi grzesznos╠üc╠ü.

Nieprzebaczaja╠Ęcy umys┼é jest zrozpaczony, bez perspektyw na przysz┼éos╠üc╠ü, kt├│ra nie moz╠çe mu nic zaoferowac╠ü, opr├│cz jeszcze wie╠Ększej rozpaczy. Ponadto uwaz╠ça on, z╠çe jego opinia na temat tego s╠üwiata jest nieodwo┼éalna, nie zdaja╠Ęc sobie sprawy z tego, z╠çe sam skaza┼é sie╠Ę na ta╠Ę rozpacz. Taki umys┼é mys╠üli, z╠çe ten s╠üwiat nie moz╠çe sie╠Ę zmienic╠ü, poniewaz╠ç to, co widzi, s╠üwiadczy o tym, z╠çe jego osa╠Ęd jest prawid┼éowy. Nie pyta, poniewaz╠ç mys╠üli, z╠çe wie. Niczego nie kwestionuje, gdyz╠ç mys╠üli, z╠çe ma racje╠Ę.

Przebaczenie jest czyms╠ü nabytym, czyms╠ü, co trzeba najpierw posia╠Ęs╠üc╠ü. Nie jest ono w┼éas╠üciwe dla umys┼éu, kt├│ry nie moz╠çe grzeszyc╠ü. Tak jak idea grzechu jest czyms╠ü, czego siebie nauczy┼ées╠ü, tak samo musisz sie╠Ę nauczyc╠ü przebaczenia, ale od Nauczyciela innego niz╠ç ty sam, Kt├│ry reprezentuje ta╠Ę druga╠Ę Jaz╠ün╠ü w tobie. Dzie╠Ęki Niemu nauczysz sie╠Ę jak przebaczyc╠ü jaz╠üni, kt├│ra╠Ę, jak sa╠Ędzisz, wytworzy┼ées╠ü i jak doprowadzic╠ü do jej zniknie╠Ęcia. W ten spos├│b przywracasz sw├│j umys┼é do stanu bycia w jednos╠üci z Tym, Kto jest twoja╠Ę Jaz╠ünia╠Ę i Kto nie moz╠çe grzeszyc╠ü.

Kaz╠çdy nieprzebaczaja╠Ęcy umys┼é jest dla ciebie okazja╠Ę do nauczenia twojego w┼éasnego umys┼éu, jak ma sobie przebaczyc╠ü. Kaz╠çdy taki umys┼é oczekuje, z╠çe uwolnisz go od piek┼éa i zwraca sie╠Ę do ciebie b┼éagaja╠Ęc o Niebo tu i teraz. Nie ma on z╠çadnej nadziei, lecz ty stajesz sie╠Ę jego nadzieja╠Ę. A be╠Ęda╠Ęc jego nadzieja╠Ę, stajesz sie╠Ę nadzieja╠Ę sam dla siebie. Umys┼é, kt├│ry nie przebacza, musi sie╠Ę nauczyc╠ü poprzez twoje przebaczenie, z╠çe zosta┼é zbawiony od piek┼éa. A ty, gdy be╠Ędziesz nauczac╠ü zbawienia, sam be╠Ędziesz sie╠Ę go uczyc╠ü. Jednak ca┼ée twe nauczanie i uczenie sie╠Ę nie be╠Ędzie pochodzic╠ü od ciebie, ale od Nauczyciela, Kt├│ry by┼é tobie dany, by ci wskazac╠ü droge╠Ę.

Dzis╠ü uczymy sie╠Ę przebaczac╠ü. Jes╠üli tylko starczy ci che╠Ęci, moz╠çesz dzis╠ü wzia╠Ęc╠ü klucz do szcze╠Ęs╠ücia i uz╠çyc╠ü go dla siebie. Pos╠üwie╠Ęcimy dziesie╠Ęc╠ü minut rano i dziesie╠Ęc╠ü wieczorem aby nauczyc╠ü sie╠Ę, jak udzielac╠ü przebaczenia, a takz╠çe jak przyjmowac╠ü przebaczenie.

Nieprzebaczaja╠Ęcy umys┼é nie wierzy, z╠çe dawanie i otrzymywanie sa╠Ę tym samym. Jednak spr├│bujemy sie╠Ę dzis╠ü nauczyc╠ü, z╠çe one stanowia╠Ę jednos╠üc╠ü, poprzez przebaczenie komus╠ü, kogo uwaz╠çasz za wroga i komus╠ü, kogo uwaz╠çasz za przyjaciela. A gdy nauczysz sie╠Ę postrzegac╠ü ich jako stanowia╠Ęcych jednos╠üc╠ü, rozszerzymy te╠Ę lekcje╠Ę tak, by obje╠Ę┼éa ciebie i wtedy be╠Ędziesz m├│g┼é sie╠Ę przekonac╠ü, z╠çe poprzez ich uwolnienie ty zostaniesz uwolniony.

Rozpocznij d┼éuz╠çsze c╠üwiczenia mys╠üla╠Ęc o kims╠ü, kogo nie lubisz, kto wydaje sie╠Ę irytowac╠ü ciebie, kto wywo┼éuje w tobie z╠çal gdy go spotykasz, kim gardzisz, lub kogo tylko pr├│bujesz nie zauwaz╠çac╠ü. Nie ma znaczenia, jaka╠Ę forme╠Ę przyjmie twoja z┼éos╠üc╠ü. Prawdopodobnie juz╠ç go wybra┼ées╠ü. On sie╠Ę do tego be╠Ędzie nadawa┼é.

Teraz zamknij swoje oczy, ujrzyj go oczami wyobraz╠üni i przyjrzyj mu sie╠Ę przez chwile╠Ę. Pr├│buj dostrzec gdzies╠ü w nim jakies╠ü s╠üwiat┼éo; ma┼éy promyk, kt├│rego nigdy nie zauwaz╠çy┼ées╠ü. Pr├│buj odnalez╠üc╠ü jaka╠Ęs╠ü ma┼éa╠Ę jasna╠Ę iskierke╠Ę po┼éyskuja╠Ęca╠Ę w jego brzydkim wizerunku. Patrz na ten obraz, dop├│ki nie zobaczysz gdzies╠ü w nim jakiegos╠ü s╠üwiat┼éa, a naste╠Ępnie staraj sie╠Ę powie╠Ększyc╠ü to s╠üwiat┼éo, az╠ç go w ca┼éos╠üci obejmie i sprawi, z╠çe ten wizerunek stanie sie╠Ę pie╠Ękny i dobry.

Przyjrzyj sie╠Ę tej zmienionej percepcji przez chwile╠Ę i zwr├│c╠ü sw├│j umys┼é ku temu, kogo nazywasz przyjacielem. Staraj sie╠Ę przenies╠üc╠ü na niego to s╠üwiat┼éo, kt├│rego uczy┼ées╠ü sie╠Ę widziec╠ü w twym by┼éym ÔÇ×wrogu”. Postrzegaj go teraz jako kogos╠ü wie╠Ęcej niz╠ç twego przyjaciela, poniewaz╠ç w tym s╠üwietle jego s╠üwie╠Ętos╠üc╠ü pokazuje┬áci twego zbawce╠Ę, zbawionego i zbawiaja╠Ęcego, uzdrowionego i ca┼ékowitego.

Naste╠Ępnie niech on zaoferuje ci to s╠üwiat┼éo, kt├│re w nim widzisz i niech tw├│j ÔÇ×wr├│g” i przyjaciel zjednocza╠Ę sie╠Ę, b┼éogos┼éawia╠Ęc cie╠Ę za to, co im da┼ées╠ü. Teraz stanowisz z nimi jednos╠üc╠ü, a oni z toba╠Ę. Teraz przebaczy┼ées╠ü samemu sobie. Nie zapomnij przez ca┼éy dzien╠ü roli jaka╠Ę odgrywa przebaczenie w przynoszeniu szcze╠Ęs╠ücia kaz╠çdemu nieprzebaczaja╠Ęcemu umys┼éowi ┼éa╠Ęcznie z twoim. Co godzine╠Ę powiedz sobie:

Przebaczenie jest kluczem do szcze╠Ęs╠ücia. Przebudze╠Ę sie╠Ę ze snu, w kt├│rym jestem s╠ümiertelny, omylny i grzeszny, a wtedy be╠Ęde╠Ę wiedzia┼é, z╠çe jestem doskona┼éym Synem Boga.Lekcja 120
Lekcja 122

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>