Lekcja 124

Lekcja 123
Lekcja 125

Lekcja 124.

Listen to “LEKCJA 124 – Obym pamie╠Ęta┼é, z╠çe jestem jednym z Bogiem.” on Spreaker.

Obym stale pamie╠Ęta┼é, z╠çe jestem jednym z Bogiem.

Dzis╠ü znowu be╠Ędziemy sk┼éadac╠ü podzie╠Ękowania za nasza╠Ę Toz╠çsamos╠üc╠ü (kt├│ra istnieje) w Bogu. Nasz dom jest bezpieczny, nasza ochrona jest zagwarantowana we wszystkim co czynimy, moc i si┼éa jest dla nas doste╠Ępna we wszystkich naszych przedsie╠Ęwzie╠Ęciach. Nic, czego sie╠Ę podejmiemy, nie moz╠çe sie╠Ę zakon╠üczyc╠ü poraz╠çka╠Ę. Wszystko, czego dotkniemy, przyjmuje od nas ls╠ünia╠Ęca╠Ę s╠üwiat┼éos╠üc╠ü, kt├│ra b┼éogos┼éawi i uzdrawia. W jednos╠üci z Bogiem i z wszechs╠üwiatem kroczymy rados╠ünie swa╠Ę droga╠Ę, z mys╠üla╠Ę, z╠çe idzie z nami wsze╠Ędzie Sam B├│g.

Jak s╠üwie╠Ęte sa╠Ę nasze umys┼éy! Wszystko, co widzimy, odzwierciedla s╠üwie╠Ętos╠üc╠ü umys┼éu kaz╠çdego z nas, be╠Ęda╠Ęcego w jednos╠üci z Bogiem i z soba╠Ę samym. Jak ┼éatwo znikaja╠Ę wszelkie b┼ée╠Ędy, a s╠ümierc╠ü uste╠Ępuje wiecznemu z╠çyciu. Ls╠ünia╠Ęce odciski naszych st├│p wskazuja╠Ę droge╠Ę do prawdy, bowiem w tej kr├│tkiej chwili we╠Ędr├│wki przez ten s╠üwiat towarzyszy nam B├│g. I ci, kt├│rzy ida╠Ę za nami, rozpoznaja╠Ę droge╠Ę, poniewaz╠ç s╠üwiat┼éo, kt├│re niesiemy z soba╠Ę, pozostawiamy za soba╠Ę, chociaz╠ç jest ono cia╠Ęgle z nami w czasie tej we╠Ędr├│wki.

To, co otrzymujemy, jest naszym wiecznym darem dla tych, kt├│rzy ida╠Ę za nami, jak i dla tych, kt├│rzy szli przed nami, a takz╠çe dla tych, kt├│rzy na pewien czas pozostaja╠Ę z nami. I B├│g, kt├│ry kocha nas wszystkich jednakowa╠Ę mi┼éos╠ücia╠Ę, w kt├│rej zostalis╠ümy stworzeni, us╠ümiecha sie╠Ę do nas i proponuje nam szcze╠Ęs╠ücie, kt├│re dalis╠ümy (innym).

Dzis╠ü nie zwa╠Ętpimy w Jego Mi┼éos╠üc╠ü do nas, nie be╠Ędziemy tez╠ç kwestionowac╠ü Jego ochrony i troski o nas. Z╠çadne bezsensowne obawy nie moga╠Ę wkroczyc╠ü pomie╠Ędzy nasza╠Ę wiare╠Ę i nasza╠Ę s╠üwiadomos╠üc╠ü Jego Obecnos╠üci. Dzis╠ü jestes╠ümy jednym z Nim, rozpoznaja╠Ęc ten fakt i pamie╠Ętaja╠Ęc o nim. Czujemy Go w naszych sercach. Nasze umys┼éy zawieraja╠Ę Jego Mys╠üli; nasze oczy ogla╠Ędaja╠Ę Jego cudowne pie╠Ękno, obecne we wszystkim, na co spogla╠Ędaja╠Ę. Dzis╠ü widzimy tylko kochaja╠Ęcych i mi┼éych.

Widzimy ich w tych, kt├│rzy wydaja╠Ę sie╠Ę dos╠üwiadczac╠ü b├│lu i b├│l uste╠Ępuje pokojowi. Widzimy ich w szalonych, smutnych i zrozpaczonych, samotnych i przeraz╠çonych, kt├│rym przywr├│cona zostaje cisza i spok├│j┬áumys┼éu, w kt├│rym byli stworzeni. Widzimy ich w umieraja╠Ęcych, a takz╠çe w umar┼éych, przywracaja╠Ęc ich do z╠çycia. Wszystko to widzimy, gdyz╠ç najpierw ujrzelis╠ümy to wewna╠Ętrz siebie.

Z╠çaden cud nie moz╠çe byc╠ü odm├│wiony tym, kt├│rzy wiedza╠Ę, z╠çe sa╠Ę w jednos╠üci z Bogiem. Tylko ta jedna ich mys╠ül ma moc uzdrowienia w kaz╠çdym wszelkich form cierpienia, a odnosi sie╠Ę to zar├│wno do tych z przesz┼éos╠üci, jaki do tych z czasu, kt├│ry dopiero nadejdzie, jak i do tych, kt├│rzy ida╠Ę teraz obok nich. Ich mys╠üli sa╠Ę poza czasem i ani czas, ani odleg┼éos╠üc╠ü nie maja╠Ę na nie wp┼éywu.

Kiedy m├│wimy, z╠çe jestes╠ümy w jednos╠üci z Bogiem, ┼éa╠Ęczymy sie╠Ę z ta╠Ę s╠üwiadomos╠ücia╠Ę. Albowiem tymi s┼éowami oznajmiamy r├│wniez╠ç, z╠çe jestes╠ümy zbawieni i uzdrowieni i w zwia╠Ęzku z tym sami moz╠çemy zbawiac╠ü i uzdrawiac╠ü. Zaakceptowalis╠ümy te dary i teraz chcielibys╠ümy je rozdawac╠ü. Chcielibys╠ümy bowiem zatrzymac╠ü to, co dostalis╠ümy od naszego Ojca. Dzis╠ü chcielibys╠ümy dos╠üwiadczyc╠ü jednos╠üci z Nim, aby ten s╠üwiat m├│g┼é wsp├│┼édzielic╠ü z nami nasze rozpoznanie rzeczywistos╠üci. To nasze dos╠üwiadczenie uwalnia ten s╠üwiat. Gdy zaprzeczymy naszemu oddzieleniu od naszego Ojca, jest on uzdrowiony wraz z nami.

Pok├│j niech be╠Ędzie dzis╠ü z toba╠Ę. Zabezpiecz sw├│j pok├│j poprzez c╠üwiczenie s╠üwiadomos╠üci, z╠çe jestes╠ü w jednos╠üci ze swym Stw├│rca╠Ę, a On z toba╠Ę. W dniu dzisiejszym, od czasu do czasu, w porach, kt├│re wydaja╠Ę sie╠Ę najbardziej odpowiednie, pos╠üwie╠Ęc╠ü p├│┼é godziny mys╠üli, z╠çe jestes╠ü jednym z Bogiem. Dzis╠ü po raz pierwszy pr├│bujemy przed┼éuz╠çonego okresu c╠üwiczen╠ü, dla kt├│rego nie okres╠ülamy z╠çadnych regu┼é, ani tez╠ç nie podajemy z╠çadnych szczeg├│lnych s┼é├│w kieruja╠Ęcych twymi rozmys╠ülaniami. Pok┼éadamy ufnos╠üc╠ü w Boz╠çym G┼éosie, kt├│ry powie, co dzis╠ü be╠Ędzie najbardziej odpowiednie, pewni, z╠çe On nie zawiedzie. Przebywaj z Nim przez te p├│┼é godziny. On dokona reszty.

Twoje korzys╠üci nie be╠Ęda╠Ę mniejsze, jes╠üli nawet be╠Ędziesz przekonany, z╠çe nic sie╠Ę nie dzieje. Moz╠çesz byc╠ü jeszcze nie gotowy by przyja╠Ęc╠ü te korzys╠üci. Jednak kiedys╠ü, gdzies╠ü, one sie╠Ę tobie ujawnia╠Ę i uda ci sie╠Ę je rozpoznac╠ü, gdy zas╠üwitaja╠Ę w twym umys╠üle. Te p├│┼é godziny be╠Ędzie niczym lustro otoczone z┼éota╠Ę rama╠Ę, a kaz╠çda minuta c╠üwiczenia be╠Ędzie jak diament umieszczony w ramie tego lustra. A ty w swym w┼éasnym odbiciu w tym lustrze ujrzysz twarz Chrystusa.

Moz╠çe dzis╠ü, moz╠çe jutro, zobaczysz swa╠Ę w┼éasna╠Ę przemiane╠Ę w tym zwierciadle, kt├│re zostanie ci podarowane w zamian za te s╠üwie╠Ęte p├│┼é godziny, bys╠ü m├│g┼é sie╠Ę w nim przejrzec╠ü. Kiedy be╠Ędziesz juz╠ç gotowy, znajdziesz je w swym umys╠üle, gdzie ono czeka na ciebie, bys╠ü je odnalaz┼é. Wtedy przypomnisz sobie te╠Ę mys╠ül, kt├│rej pos╠üwie╠Ęci┼ées╠ü owe p├│┼é godziny, z pe┼éna╠Ę wdzie╠Ęcznos╠üci s╠üwiadomos╠ücia╠Ę, z╠çe nigdy lepiej nie spe╠Ędzi┼ées╠ü czasu.

Moz╠çe dzis╠ü, moz╠çe jutro, spojrzysz w to lustro i zrozumiesz, z╠çe bezgrzeszne s╠üwiat┼éo, kt├│re widzisz, nalez╠çy do ciebie; pie╠Ękno, na kt├│re patrzysz, jest twoim w┼éasnym pie╠Ęknem. Traktuj te p├│┼é godziny jak tw├│j dar dla Boga, maja╠Ęc pewnos╠üc╠ü, z╠çe otrzymasz od Niego w zamian uczucie mi┼éos╠üci wprost niepoje╠Ęte, rados╠üc╠ü zbyt wielka╠Ę, by moz╠çna by┼éo ja╠Ę zrozumiec╠ü, widok zbyt s╠üwie╠Ęty, by mog┼éy go ujrzec╠ü oczy cia┼éa. A jednak moz╠çesz byc╠ü pewny, z╠çe pewnego dnia, moz╠çe dzis╠ü, moz╠çe jutro, zrozumiesz, pojmiesz i zobaczysz.

Dodaj naste╠Ępne klejnoty do z┼éotej ramy, w kt├│ra╠Ę oprawione jest ofiarowane ci dzis╠ü lustro, powtarzaja╠Ęc co godzine╠Ę naste╠Ępuja╠Ęce s┼éowa:

Obym stale pamie╠Ęta┼é, z╠çe jestem jednym z Bogiem, jednym z wszystkimi moimi brac╠ümi i jednym z moja╠Ę Jaz╠ünia╠Ę, w nieprzemijaja╠Ęcej s╠üwie╠Ętos╠üci i pokoju.Lekcja 123
Lekcja 125

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>