Lekcja 141

Lekcja 140
Lekcja 142

Przegl─ůd IV
Listen to “POWTO╠üRZENIE IV – WPROWADZENIE oraz LEKCJA 141” on Spreaker.

Wste╠Ęp

Teraz znowu dokonujemy przegla╠Ędu c╠üwiczen╠ü, tym razem s╠üwiadomi, z╠çe przygotowujemy sie╠Ę do drugiej cze╠Ęs╠üci nauki o tym, jak moz╠çna zastosowac╠ü prawde╠Ę. Dzis╠ü zaczniemy sie╠Ę skupiac╠ü na gotowos╠üci do akceptacji tego, co dalej nasta╠Ępi. Taki jest cel tego przegla╠Ędu i naste╠Ępnych lekcji. Zatem, powt├│rzymy ostatnie lekcje i ich przewodnie mys╠üli w taki spos├│b, z╠çeby u┼éatwic╠ü osia╠Ęgnie╠Ęcie tej gotowos╠üci.

G┼é├│wny temat, kt├│ry jednoczy kaz╠çdy krok w podejmowanym przez nas przegla╠Ędzie, moz╠çe byc╠ü w prosty spos├│b wyraz╠çony naste╠Ępuja╠Ęcymi s┼éowami:

M├│j umys┼é mie┼Ťci w sobie tylko to, co my┼Ťl─Ö z Bogiem.

To jest fakt, kt├│ry przedstawia soba╠Ę prawde╠Ę o tym Czym jestes╠ü i Czym jest tw├│j Ojciec. To jest mys╠ül, przez kt├│ra╠Ę Ojciec powierzy┼é tworzenie Synowi, ustanawiaja╠Ęc Syna wsp├│┼étw├│rca╠Ę razem z Nim. To jest mys╠ül, kt├│ra w pe┼éni gwarantuje Synowi zbawienie. Albowiem jego umys┼é moz╠çe zawierac╠ü tylko to, co jego Ojciec z nim wsp├│┼édzieli. Brak przebaczenia blokuje te╠Ę mys╠ül, nie dopuszczaja╠Ęc jej do s╠üwiadomos╠üci. Jednak jest ona wiecznie prawdziwa.

Rozpocznijmy nasze przygotowanie od zrozumienia wielu form, w jakich starannie ukrywa sie╠Ę brak przebaczenia. Poniewaz╠ç sa╠Ę to iluzje, nie sa╠Ę postrzegane jako to, czym sa╠Ę: s╠ürodkami obronnymi, kt├│re chronia╠Ę nasze nieprzebaczaja╠Ęce mys╠üli przed ich spostrzez╠çeniem i rozpoznaniem. Ich celem jest pokazac╠ü ci cos╠ü innego i poprzez oszukiwanie samego siebie nie dopuszczac╠ü do korekcji tych mys╠üli.

A jednak, tw├│j umys┼é mies╠üci w sobie tylko to, co mys╠ülisz z Bogiem. Twoje w┼éasne oszustwa nie moga╠Ę zaja╠Ęc╠ü miejsca prawdy. Tak samo jak dziecko poprzez wrzucenie patyka do oceanu nie moz╠çe zmienic╠ü przyp┼éyw├│w i odp┼éyw├│w fal, sposobu ogrzewania jego w├│d przez s┼éon╠üce i nie moz╠çe miec╠ü wp┼éywu na to, jak odbija sie╠Ę w nim w nocy srebrzysty ksie╠Ęz╠çyc. Zatem rozpocznijmy kaz╠çda╠Ę sesje╠Ę c╠üwiczeniowa╠Ę tego przegla╠Ędu przygotowuja╠Ęc nasze umys┼éy do zrozumienia lekcji, kt├│re czytamy, abys╠ümy mogli poja╠Ęc╠ü znaczenie tego, co one oferuja╠Ę.

Rozpocznij kaz╠çdy dzien╠ü pos╠üwie╠Ęcaja╠Ęc czas na przygotowanie umys┼éu do nauki tego, ile wolnos╠üci i pokoju moz╠çe kaz╠çda powtarzana w danym dniu idea tobie zaoferowac╠ü. Otw├│rz sw├│j umys┼é i oczys╠üc╠ü go z wszelkich oszukan╠üczych mys╠üli, pozwalaja╠Ęc tej jedynej mys╠üli ca┼ékowicie wype┼énic╠ü tw├│j umys┼é i usuna╠Ęc╠ü pozosta┼ée mys╠üli:

M├│j umys┼é mie┼Ťci w sobie tylko to, co my┼Ťl─Ö z Bogiem.

Pie╠Ęc╠ü minut przebywania z ta╠Ę mys╠üla╠Ę wystarczy do u┼éoz╠çenia sobie (rozk┼éadu) tego dnia zgodnie z Boz╠çymi wytycznymi i do powierzenia Jego Umys┼éowi kierowania wszelkimi mys╠ülami, kt├│re w tym dniu odbierzesz.

One nie be╠Ęda╠Ę pochodzic╠ü od ciebie samego, poniewaz╠ç wszystkie be╠Ęda╠Ę z Nim wsp├│┼édzielone. I w ten spos├│b kaz╠çda z nich przyniesie ci przes┼éanie o Jego Mi┼éos╠üci do ciebie, w zamian za to, co wysy┼éasz do Niego.

W ten spos├│b komunia z Panem Zaste╠Ęp├│w stanie sie╠Ę twoim udzia┼éem, zgodnie z Jego wola╠Ę. I tak, jak On ┼éa╠Ęczy sie╠Ę z tym, co jest Jego W┼éasnym spe┼énieniem, tak tez╠ç po┼éa╠Ęczy sie╠Ę On z toba╠Ę, kt├│ry stajesz sie╠Ę wtedy spe┼éniony, gdy sie╠Ę z Nim zjednoczysz, a On z toba╠Ę.

Po tym przygotowaniu, przeczytaj kaz╠çda╠Ę z dw├│ch idei przeznaczonych do powt├│rzenia w tym dniu. Naste╠Ępnie zamknij oczy i wypowiedz je jeszcze raz powoli. Nie ma teraz z╠çadnego pos╠üpiechu, gdyz╠ç uz╠çywasz czasu zgodnie z celem, do jakiego zosta┼é wyznaczony. Niech kaz╠çde s┼éowo promienieje sensem nadanym mu przez Boga i przekazanym tobie przez Jego G┼éos. Niech kaz╠çda idea, kt├│ra╠Ę w danym dniu powtarzasz, przyniesie z soba╠Ę dar, kt├│ry On w niej umies╠üci┼é dla ciebie, bys╠ü go odebra┼é od Niego. A my nie be╠Ędziemy uz╠çywac╠ü z╠çadnej innej formy c╠üwiczen╠ü opr├│cz tej:

Co godzine╠Ę us╠üwiadom sobie te╠Ę mys╠ül, z kt├│ra╠Ę dzien╠ü sie╠Ę rozpocza╠Ę┼é i poba╠Ędz╠ü z nia╠Ę w ciszy przez chwile╠Ę. Naste╠Ępnie powt├│rz te dwie idee, kt├│re sa╠Ę przeznaczone na dany dzien╠ü, bez pos╠üpiechu, wystarczaja╠Ęco d┼éugo, aby zauwaz╠çyc╠ü przeznaczone dla ciebie dary, kt├│re one zawieraja╠Ę i pozwolic╠ü by zosta┼éy one odebrane w miejscu swego przeznaczenia.

Nie dodajemy z╠çadnych innych mys╠üli, ale pozwalamy tym mys╠ülom stanowic╠ü przes┼éania, jakimi sa╠Ę. Nie potrzebujemy niczego innego opr├│cz tego, co by da┼éo nam szcze╠Ęs╠ücie i odpoczynek, bezkresny spok├│j, doskona┼éa╠Ę pewnos╠üc╠ü i wszystko, czego nasz Ojciec pragnie dla nas, bys╠ümy odebrali od Niego jako nasze dziedzictwo. Kaz╠çdy dzien╠ü tego przegla╠Ędu kon╠üczymy tak, jak zacze╠Ęlis╠ümy, powtarzaja╠Ęc najpierw mys╠ül, kt├│ra uczyni┼éa dla nas ten dzien╠ü szczeg├│lnym czasem b┼éogos┼éawien╠üstwa i szcze╠Ęs╠ücia; a poprzez nasza╠Ę wiernos╠üc╠ü przywr├│ci┼éa s╠üwiat┼éo temu s╠üwiatu ciemnos╠üci, zamieni┼éa smutek na rados╠üc╠ü, b├│l na pok├│j, grzech na s╠üwie╠Ętos╠üc╠ü.

B├│g sk┼éada podzie╠Ękowania tobie, kt├│ry wykonujesz te c╠üwiczenia zachowuja╠Ęc w ten spos├│b Jego S┼éowo. I gdy znowu oddajesz sie╠Ę ideom na ten dzien╠ü przeznaczonym zanim p├│jdziesz spac╠ü, Jego wdzie╠Ęcznos╠üc╠ü otacza cie╠Ę w pokoju, w kt├│rym On chce bys╠ü by┼é na zawsze i kt├│rego sie╠Ę teraz uczysz domagac╠ü ponownie, jako swego dziedzictwa.

Lekcja 141.

M├│j umys┼é mies╠üci w sobie tylko to, co mys╠üle╠Ę z Bogiem.

(121) Przebaczenie jest kluczem do szcze╠Ęs╠ücia.

(122) Przebaczenie daje mi wszystko, czego chcLekcja 140
Lekcja 142

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>