Lekcja 155

Lekcja 154
Lekcja 156

Lekcja 155.

Listen to “LEKCJA 155 – Usta╠Ępie╠Ę i pozwole╠Ę, by On prowadzi┼é.” on Spreaker.

Cofne╠Ę sie╠Ę┬ái pozwole╠Ę by On mnie poprowadzi┼é.

Istnieje pewien spos├│b z╠çycia na tym s╠üwiecie, kt├│ry jest nie z tego s╠üwiata, chociaz╠ç wydaje sie╠Ę byc╠ü. Nie zmieniasz swego wygla╠Ędu, chociaz╠ç cze╠Ęs╠üciej sie╠Ę s╠ümiejesz. Twa twarz jest pogodna, a oczy spokojne. I ci, kt├│rzy we╠Ędruja╠Ę przez ten s╠üwiat tak jak ty, rozpoznaja╠Ę swoja╠Ę w┼éasnos╠üc╠ü. Jednak ci, kt├│rzy jeszcze nie dostrzegli tego sposobu z╠çycia, be╠Ęda╠Ę tez╠ç ciebie rozpoznawac╠ü, wierza╠Ęc, z╠çe jestes╠ü podobny do nich i taki sam jak by┼ées╠ü poprzednio.

Ten s╠üwiat jest iluzja╠Ę. Ci, kt├│rzy postanawiaja╠Ę przybyc╠ü na ten s╠üwiat, szukaja╠Ę miejsca, gdzie moga╠Ę unikna╠Ęc╠ü swej w┼éasnej rzeczywistos╠üci i gdzie moga╠Ę stac╠ü sie╠Ę iluzja╠Ę. Jednak, kiedy odkryja╠Ę oni, z╠çe ich w┼éasna rzeczywistos╠üc╠ü wcia╠Ęz╠ç tu jest, w├│wczas cofaja╠Ę sie╠Ę i pozwalaja╠Ę jej sie╠Ę prowadzic╠ü. Jakiego innego wyboru mogliby dokonac╠ü? Pozwolic╠ü, by iluzje mia┼éy pierwszen╠üstwo przed prawda╠Ę, to szalen╠üstwo. Ale pozwolic╠ü, by iluzje znikne╠Ę┼éy w obliczu prawdy i by tylko prawda, taka jaka╠Ę jest, zaje╠Ę┼éa ich miejsce, jest zdrowiem psychicznym.

Tego prostego wyboru w┼éas╠ünie dzis╠ü dokonujemy. Ta ob┼éa╠Ękana iluzja pozostanie jeszcze przez chwile╠Ę widoczna, poniewaz╠ç ci, kt├│rzy patrza╠Ę na nia╠Ę i kt├│rzy ja╠Ę wybrali, jeszcze sie╠Ę nie raduja╠Ę z odkrycia, z╠çe ich wyb├│r by┼é b┼ée╠Ędny. Oni nie moga╠Ę uczyc╠ü sie╠Ę bezpos╠ürednio od prawdy, poniewaz╠ç tej prawdzie zaprzeczyli. Dlatego tez╠ç potrzebuja╠Ę Nauczyciela, Kt├│ry dostrzega ich szalen╠üstwo, ale Kt├│ry jednak moz╠çe spojrzec╠ü poza iluzje i sie╠Ęgna╠Ęc╠ü do prostej prawdy, jaka w nich jest.

Gdyby prawda zaz╠ça╠Ęda┼éa od nich, aby zrezygnowali z tego s╠üwiata, to w├│wczas wydawa┼éoby im sie╠Ę, z╠çe sa╠Ę proszeni o ofiare╠Ę z czegos╠ü, co jest prawdziwe. Wielu postanowi┼éo wyrzec sie╠Ę tego s╠üwiata, jednak wcia╠Ęz╠ç wierza╠Ęc w jego rzeczywistos╠üc╠ü. Ale cierpieli oni z powodu odczuwania straty i w zwia╠Ęzku z tym nie zostali wyzwoleni. Inni wybrali tylko ten s╠üwiat i cierpieli z powodu odczuwania straty jeszcze bardziej, nie rozumieja╠Ęc tego cierpienia.

Pos╠ür├│d tych r├│z╠çnych dr├│g istnieje jeszcze inna droga, kt├│ra prowadzi tam, gdzie nie ma z╠çadnej straty, bowiem ida╠Ęc nia╠Ę, szybko zostawia sie╠Ę za soba╠Ę przekonanie o koniecznos╠üci ofiary i pozbawienia sie╠Ę czegokolwiek. To jest w┼éas╠ünie droga teraz dla ciebie wyznaczona. Idziesz ta╠Ę droga╠Ę gdy inni nia╠Ę ida╠Ę, ani tez╠ç nie wydajesz sie╠Ę byc╠ü r├│z╠çny od nich, chociaz╠ç rzeczywis╠ücie jestes╠ü. W ten spos├│b moz╠çesz im s┼éuz╠çyc╠ü kiedy s┼éuz╠çysz sobie, stawiaja╠Ęc swe kroki na drodze, kt├│ra╠Ę B├│g ustanowi┼é dla ciebie i dla nich poprzez ciebie.

Iluzja wcia╠Ęz╠ç wydaje sie╠Ę ciebie trzymac╠ü, co sprawia wraz╠çenie, z╠çe moz╠çesz po nia╠Ę sie╠Ęgna╠Ęc╠ü. Jednak ona sie╠Ę cofne╠Ę┼éa. A to, o czym im m├│wisz i co s┼éysza╠Ę nie jest iluzja╠Ę, ani tez╠ç nie jest iluzja╠Ę to, co stawiasz im przed oczami, by mogli to ogla╠Ędac╠ü i co oferujesz ich umys┼éom, by mogli to poja╠Ęc╠ü. Prawda, kt├│ra idzie przed toba╠Ę, nie moz╠çe przemawiac╠ü do nich poprzez iluzje, poniewaz╠ç ta droga prowadzi teraz poza iluzje, a ty, ida╠Ęc ta╠Ę droga╠Ę, wo┼éasz ich, by mogli is╠üc╠ü za toba╠Ę.

Wszystkie drogi prowadza╠Ę w kon╠ücu do tej drogi. Poniewaz╠ç sk┼éadanie ofiar i pozbawianie sie╠Ę czegokolwiek prowadzi donika╠Ęd, sa╠Ę to wybory kt├│re musza╠Ę przynies╠üc╠ü kle╠Ęske╠Ę i kt├│re pozostana╠Ę niemoz╠çliwe do zrealizowania. Wszystko to w kon╠ücu uste╠Ępuje, gdy prawda sie╠Ę w tobie ujawnia, by wyprowadzic╠ü twych braci z dr├│g s╠ümierci i sprowadzic╠ü ich na droge╠Ę do szcze╠Ęs╠ücia. Ich cierpienie jest tyko iluzja╠Ę. Jednak potrzebuja╠Ę przewodnika, kt├│ry by ich od tego cierpienia uwolni┼é, poniewaz╠ç oni pomylili iluzje╠Ę z prawda╠Ę.

Takim jest wezwanie zbawienia i niczym wie╠Ęcej. Ono prosi, bys╠ü zaakceptowa┼é prawde╠Ę i pozwoli┼é jej is╠üc╠ü przed toba╠Ę, by rozjas╠ünia┼éa droge╠Ę odkupienia od iluzji. To nie jest odkupienie za jaka╠Ęs╠ü cene╠Ę. Ono nic nie┬ákosztuje, a moz╠çe tylko przynies╠üc╠ü korzys╠üci. Iluzje moga╠Ę tylko wydawac╠ü sie╠Ę trzymac╠ü w ┼éan╠ücuchach s╠üwie╠Ętego Syna Boga. A on jest zbawiony tylko od iluzji. Gdy iluzje odchodza╠Ę, on odnajduje sie╠Ę znowu.

Idz╠ü teraz bezpiecznie, jednak ostroz╠çnie, poniewaz╠ç ta droga jest dla ciebie nowa. Moz╠çe sie╠Ę okazac╠ü, z╠çe wcia╠Ęz╠ç jestes╠ü kuszony, by is╠üc╠ü przed prawda╠Ę, pozwalaja╠Ęc iluzjom byc╠ü twym przewodnikiem. Twoi s╠üwie╠Ęci bracia byli ci dani, by poda╠Ęz╠çali za twymi krokami, gdy zmierzasz do prawdy be╠Ęda╠Ęc pewnym swego celu. Prawda idzie teraz przed toba╠Ę, wie╠Ęc oni moga╠Ę widziec╠ü cos╠ü, z czym sie╠Ę identyfikuja╠Ę, cos╠ü, co w spos├│b zrozumia┼éy wskazuje im droge╠Ę.

Jednak na kon╠ücu tej podr├│z╠çy nie be╠Ędzie z╠çadnych luk czy odste╠Ęp├│w mie╠Ędzy prawda╠Ę i toba╠Ę. I wszystkie iluzje poda╠Ęz╠çaja╠Ęce ta╠Ę droga╠Ę, kt├│ra╠Ę podr├│z╠çowa┼ées╠ü, odejda╠Ę r├│wniez╠ç od ciebie i nic nie pozostanie, by utrzymywac╠ü prawde╠Ę poza Boz╠ça╠Ę pe┼énia╠Ę, s╠üwie╠Ęta╠Ę jak On Sam. Cofnij sie╠Ę z ufnos╠ücia╠Ę i pozw├│l prawdzie prowadzic╠ü cie╠Ę. Nie wiesz, gdzie idziesz. Ale Ten, Kt├│ry wie, idzie z toba╠Ę. Pozw├│l Mu prowadzic╠ü cie╠Ę przez reszte╠Ę drogi.

Kiedy sny sie╠Ę kon╠ücza╠Ę, czas zamknie drzwi przed wszystkim, co przemija i cuda stana╠Ę sie╠Ę bezcelowe, poniewaz╠ç s╠üwie╠Ęty Syn Boga nie be╠Ędzie juz╠ç podr├│z╠çowa┼é. Nie be╠Ędzie juz╠ç z╠çyczen╠ü, by raczej dos╠üwiadczac╠ü iluzji, niz╠ç cieszyc╠ü sie╠Ę prawda╠Ę. A my kroczymy naprz├│d w tym kierunku, w miare╠Ę poda╠Ęz╠çania droga╠Ę, kt├│ra╠Ę prawda nam wyznacza. To jest nasza ostateczna podr├│z╠ç, kt├│ra╠Ę podejmujemy dla kaz╠çdego. Nie wolno nam zgubic╠ü drogi. Albowiem tak jak prawda idzie przed nami, tak tez╠ç idzie przed naszymi brac╠ümi, kt├│rzy ida╠Ę za nami.

Idziemy do Boga. Zatrzymaj sie╠Ę i zastan├│w sie╠Ę nad tym. Czy mog┼éaby byc╠ü droga bardziej s╠üwie╠Ęta, lub bardziej zas┼éuguja╠Ęca na tw├│j wysi┼éek, twoja╠Ę mi┼éos╠üc╠ü i twoje pe┼éne zaangaz╠çowanie? Jaka droga mog┼éaby dac╠ü ci wie╠Ęcej niz╠ç wszystko, lub zaoferowac╠ü mniej i wcia╠Ęz╠ç zadowalac╠ü s╠üwie╠Ętego Syna Boga? Idziemy do Boga. Prawda, kt├│ra idzie przed nami, jest z Nim zjednoczona i prowadzi nas tam, gdzie On jest i zawsze by┼é. Jaka╠Ę droge╠Ę zamiast tej m├│g┼ébys╠ü wybrac╠ü?

Twoje stopy bezpiecznie wyruszaja╠Ę droga╠Ę, kt├│ra prowadzi do s╠üwiata Boga. Nie patrz na drogi, kt├│re wydaja╠Ę sie╠Ę prowadzic╠ü cie╠Ę gdzie indziej. Sny nie sa╠Ę wartos╠üciowymi przewodnikami dla ciebie, kt├│ry jestes╠ü Synem Boga. Nie zapomnij, z╠çe On umies╠üci┼é Swoja╠Ę D┼éon╠ü na twoich d┼éoniach i powierzy┼é ci twych braci z ufnos╠ücia╠Ę, z╠çe jestes╠ü wart Jego zaufania do ciebie. Jego nie moz╠çna oszukac╠ü. Jego zaufanie uczyni┼éo twa╠Ę droge╠Ę pewna╠Ę i tw├│j cel bezpiecznym. Nie zawiedziesz swych braci ani swej Jaz╠üni.

A teraz On prosi cie╠Ę tylko o to, bys╠ü mys╠üla┼é o Nim przez chwile╠Ę kaz╠çdego dnia, z╠çeby m├│g┼é on m├│wic╠ü do ciebie i powiedziec╠ü ci o Swojej Mi┼éos╠üci, przypominaja╠Ęc ci, jak wielkie jest Jego zaufanie; jak bezgraniczna jest Jego Mi┼éos╠üc╠ü. W twoje imie╠Ę i Jego W┼éasne, kt├│re jest takie samo, c╠üwiczymy dzis╠ü che╠Ętnie te╠Ę mys╠ül:

Cofne╠Ę sie╠Ę i pozwole╠Ę by On mnie poprowadzi┼é, poniewaz╠ç chcia┼ébym is╠üc╠ü ta╠Ę droga╠Ę, kt├│ra wiedzie do Niego.Lekcja 154
Lekcja 156

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>