Lekcja 162

Lekcja 161
Lekcja 163

Lekcja 162.

Listen to “LEKCJA 162 – Jestem taki, jakim stworzy┼é mnie Bo╠üg.” on Spreaker.

Jestem takim, jakim stworzył mnie Bóg.

Ta pojedyncza mys╠ül, mocno utrzymywana w umys╠üle, zbawi┼éaby ten s╠üwiat. Powtarzamy ja╠Ę od czasu do czasu, w miare╠Ę jak osia╠Ęgamy kolejne etapy nauki. Gdy osia╠Ęgniesz odpowiednie poste╠Ępy w nauce, ta mys╠ül be╠Ędzie znaczyc╠ü dla ciebie duz╠ço wie╠Ęcej. Te s┼éowa sa╠Ę s╠üwie╠Ęte, poniewaz╠ç sa╠Ę to s┼éowa, jakie B├│g da┼é w odpowiedzi na s╠üwiat, kt├│ry wytworzy┼ées╠ü. Dzie╠Ęki tym s┼éowom ten s╠üwiat znika; wszystkie rzeczy, widziane w jego ge╠Ęstych chmurach i mglistych iluzjach znikaja╠Ę, gdy te s┼éowa sa╠Ę wypowiadane. Albowiem one pochodza╠Ę od Boga.

Oto jest S┼éowo, przez kt├│re Syn sta┼é sie╠Ę szcze╠Ęs╠üciem swego Ojca, Jego Mi┼éos╠ücia╠Ę i Jego spe┼énieniem. Poprzez te s┼éowa jest og┼éaszane stworzenie i czczone takim, jakim jest. Nie ma snu, kt├│rego by te s┼éowa nie rozwia┼éy; nie istnieje z╠çadna mys╠ül o grzechu i z╠çadna iluzja z tego snu, kt├│ra by nie znikne╠Ę┼éa przed moca╠Ę tych s┼é├│w. One sa╠Ę tra╠Ęba╠Ę przebudzenia, kt├│rej dz╠üwie╠Ęk rozchodzi sie╠Ę po ca┼éym s╠üwiecie. W odpowiedzi na to wo┼éanie budza╠Ę sie╠Ę umarli. A ci, kt├│rzy z╠çyja╠Ę i s┼éysza╠Ę ten dz╠üwie╠Ęk, nigdy nie ujrza╠Ę s╠ümierci.

Zaiste s╠üwie╠Ętym jest ten, kto przyjmuje te s┼éowa jako swoje w┼éasne; wstaja╠Ęc z nimi w swym umys╠üle, przywo┼éuja╠Ęc je w cia╠Ęgu dnia i przynosza╠Ęc je z soba╠Ę do swych sn├│w. Jego sny sa╠Ę wtedy szcze╠Ęs╠üliwe i jego odpoczynek jest spokojny, jego bezpieczen╠üstwo jest pewne i jego cia┼éo uzdrowione, gdyz╠ç on s╠üpi i budzi sie╠Ę zawsze z prawda╠Ę obok siebie. On zbawi ten s╠üwiat, poniewaz╠ç daje temu s╠üwiatu to, co sam otrzymuje, za kaz╠çdym razem, gdy powtarza te s┼éowa prawdy.

Dzis╠ü nasze c╠üwiczenie jest proste. Bowiem te s┼éowa maja╠Ę moc i nie potrzebuja╠Ę poza soba╠Ę z╠çadnych dodatkowych mys╠üli, kt├│re by wp┼éywa┼éy na umys┼é tego, kto ich uz╠çywa. Umys┼é ten jest tak ca┼ékowicie zmieniony, z╠çe jest teraz skarbcem, w kt├│rym B├│g sk┼éada wszystkie Swoje dary i ca┼éa╠Ę Swoja╠Ę Mi┼éos╠üc╠ü, by ja╠Ę rozprowadzic╠ü po ca┼éym s╠üwiecie; by ja╠Ę powie╠Ększyc╠ü poprzez dawanie; by ja╠Ę w pe┼éni zatrzymac╠ü, bowiem jej wsp├│┼édzielenie nie ma granic. A w ten spos├│b uczysz sie╠Ę mys╠ülec╠ü wraz z Bogiem. Widzenie Chrystusowe przywr├│ci┼éo ci wzrok, ratuja╠Ęc tw├│j umys┼é.

Dzis╠ü oddajemy ci czes╠üc╠ü. Masz prawo do doskona┼éej s╠üwie╠Ętos╠üci, kt├│ra╠Ę teraz przyjmujesz. Wraz z tym przyje╠Ęciem zbawienie zostaje przyniesione kaz╠çdemu, gdyz╠ç kto m├│g┼éby cenic╠ü grzech, kiedy s╠üwie╠Ętos╠üc╠ü taka jak ta pob┼éogos┼éawi┼éa ten s╠üwiat? Kt├│z╠ç m├│g┼éby rozpaczac╠ü, kiedy twoja doskona┼éa rados╠üc╠ü jest doste╠Ępna dla wszystkich, jako lek na smutek i nieszcze╠Ęs╠ücie, na wszelkie poczucie straty, jako remedium, kt├│re umoz╠çliwia ca┼ékowite uniknie╠Ęcie grzechu i winy?

Kto nie chcia┼éby teraz byc╠ü twoim bratem; gdy jestes╠ü jego odkupicielem i zbawca╠Ę? Kto m├│g┼éby nie zdo┼éac╠ü cie╠Ę powitac╠ü w swym sercu, sk┼éadaja╠Ęc ci przepe┼énione mi┼éos╠ücia╠Ę zaproszenie i nie by┼éby got├│w zjednoczyc╠ü sie╠Ę z kims╠ü, kto jest podobny do niego w s╠üwie╠Ętos╠üci? Jestes╠ü takim, jakim stworzy┼é cie╠Ę B├│g. Te s┼éowa rozwiewaja╠Ę noc i ciemnos╠üci juz╠ç wie╠Ęcej nie ma. Dzis╠ü przybywa s╠üwiat┼éo by b┼éogos┼éawic╠ü ten s╠üwiat. Albowiem rozpozna┼ées╠ü Syna Boga i ten s╠üwiat rozpozna┼é go wraz z toba╠Ę.Lekcja 161
Lekcja 163

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>