Lekcja 185

Lekcja 184
Lekcja 186

Lekcja 185.

Listen to “LEKCJA 185 – Chce╠Ę pokoju Boz╠çego.” on Spreaker.

Chce╠Ę pokoju Boga.

Wypowiadanie tych s┼é├│w jest niczym. Ale zamierzanie w umys╠üle tego, co te s┼éowa znacza╠Ę, jest wszystkim. Gdybys╠ü m├│g┼é zamierzyc╠ü pok├│j Boga chociaz╠ç tylko na chwile╠Ę, nie by┼éby juz╠ç moz╠çliwy dla ciebie smutek w jakiejkolwiek postaci, w z╠çadnym miejscu i czasie. Niebo by wtedy ca┼ékowicie powr├│ci┼éo do pe┼énej s╠üwiadomos╠üci, zosta┼éaby ca┼ékowicie przywr├│cona pamie╠Ęc╠ü Boga, a zmartwychwstanie wszelkiego stworzenia zosta┼éoby w pe┼éni rozpoznane.

Nikt nie moz╠çe zamierzyc╠ü w swych mys╠ülach tego, co te s┼éowa g┼éosza╠Ę i nie byc╠ü uzdrowionym. Ten, kto zamierzy┼é pok├│j Boga, nie moz╠çe juz╠ç bawic╠ü sie╠Ę snami, ani mys╠ülec╠ü, z╠çe sam jest snem. Nie moz╠çe wytworzyc╠ü piek┼éa i mys╠ülec╠ü, z╠çe jest ono prawdziwe. Chce pokoju i pok├│j jest mu dany. Albowiem pok├│j ten jest wszystkim, czego on chce i jest wszystkim, co on otrzyma. Wielu wypowiada┼éo te s┼éowa. Ale rzeczywis╠ücie niewielu zamierza┼éo urzeczywistnic╠ü to, co one znacza╠Ę. Musisz tylko spojrzec╠ü na ten s╠üwiat wok├│┼é ciebie, aby sie╠Ę upewnic╠ü, jak niewielu ich jest. Ten s╠üwiat by┼éby ca┼ékowicie zmieniony, gdyby chociaz╠ç tylko dw├│ch przyzna┼éo, z╠çe te s┼éowa wyraz╠çaja╠Ę jedyna╠Ę rzecz, kt├│rej chca╠Ę.

Dwa umys┼éy z jedna╠Ę intencja╠Ę staja╠Ę sie╠Ę tak mocne, z╠çe ich wola staje sie╠Ę Wola╠Ę Boga. Albowiem umys┼éy moga╠Ę sie╠Ę jedynie ┼éa╠Ęczyc╠ü w prawdzie. W snach nie istnieja╠Ę takie dwa umys┼éy, kt├│re wsp├│┼édzieli┼éyby ten sam zamiar. Dla kaz╠çdego bohaterem tego snu jest ktos╠ü inny, a poz╠ça╠Ędane rezultaty nie sa╠Ę dla obu takie same. Przegrywaja╠Ęcy i wygrywaja╠Ęcy tylko przesuwaja╠Ę sie╠Ę wok├│┼é, tworza╠Ęc wcia╠Ęz╠ç zmieniaja╠Ęce sie╠Ę wzory, a stosunek zysku do straty i straty do zysku przybiera wcia╠Ęz╠ç r├│z╠çne wartos╠üci w r├│z╠çnych formach.

Jednak w snach moz╠çliwe sa╠Ę kompromisy. Czasami taki kompromis moz╠çe przybrac╠ü forme╠Ę zjednoczenia, ale tylko forme╠Ę. To zamierzenie musi stanowic╠ü ucieczke╠Ę ze snu, poniewaz╠ç kompromisy sa╠Ę celem snu. Umys┼éy nie moga╠Ę sie╠Ę zjednoczyc╠ü w snach. One moga╠Ę tylko negocjowac╠ü i targowac╠ü sie╠Ę. Ale jak targi moga╠Ę zapewnic╠ü im pok├│j Boga? Miejsce Boga zajmuja╠Ę wie╠Ęc iluzje. Ato, co On zamierza, jest utracone dla s╠üpia╠Ęcych umys┼é├│w skupionych na kompromisie, z kt├│rych kaz╠çdy pragnie swego zysku i straty drugiego.

Zamierzanie osia╠Ęgnie╠Ęcia pokoju Boga jest wyrzeczeniem sie╠Ę wszelkich sn├│w. Bowiem, kto chce iluzji, ten nie mys╠üli o pokoju Boga i zamierza w├│wczas osia╠Ęgna╠Ęc╠ü jedynie to, co przynosza╠Ę iluzje. Przygla╠Ęda┼é sie╠Ę im i uzna┼é je za poz╠ça╠Ędane. Ale teraz zmierza on do wykroczenia poza iluzje, rozpoznaja╠Ęc wreszcie, z╠çe kolejny sen nie zaoferowa┼éby mu niczego wie╠Ęcej, niz╠ç wszystkie inne sny. Sny staja╠Ę sie╠Ę dla niego czyms╠ü jednym. I wreszcie poznaje, z╠çe ich jedyna r├│z╠çnica jest zawarta w ich formie, poniewaz╠ç kaz╠çdy przynosi taka╠Ę sama╠Ę rozpacz i nieszcze╠Ęs╠ücie jak wszystkie inne.

Umys┼é, kt├│ry uznaje, z╠çe wszystkim, czego chce, jest pok├│j, musi ┼éa╠Ęczyc╠ü sie╠Ę z innymi umys┼éami, poniewaz╠ç w┼éas╠ünie w ten spos├│b jest uzyskiwany pok├│j. A kiedy to z╠çyczenie pokoju jest szczere, dane sa╠Ę wtedy s╠ürodki jego osia╠Ęgnie╠Ęcia w formie, kt├│ra╠Ę kaz╠çdy szczerze poszukuja╠Ęcy go umys┼é moz╠çe zrozumiec╠ü. Niezalez╠çnie od tego, jaka╠Ę forme╠Ę ta lekcja przybiera, jest ona zaplanowana dla niego w taki spos├│b, z╠çe on nie moz╠çe jej z╠üle zrozumiec╠ü, jes╠üli jego pros╠üba jest szczera. Ale jes╠üli on prosi nieszczerze, nie istnieje z╠çadna forma, w kt├│rej ta lekcja spotka┼éaby sie╠Ę z akceptacja╠Ę i w kt├│rej moz╠çna by by┼éo sie╠Ę jej naprawde╠Ę nauczyc╠ü.

Pos╠üwie╠Ęc╠ümy dzis╠ü nasze c╠üwiczenie rozpoznaniu, z╠çe naprawde╠Ę mamy na mys╠üli te s┼éowa, kt├│re m├│wimy. Chcemy pokoju Boga. To nie jest jakies╠ü pr├│z╠çne z╠çyczenie. Te s┼éowa nie prosza╠Ę o to, bys╠ümy otrzymali kolejny sen. Nie prosza╠Ę o kompromis, ani nie pr├│buja╠Ę zawierac╠ü kolejnej transakcji w nadziei, z╠çe moz╠çe sie╠Ę ona powies╠üc╠ü, mimo z╠çe ca┼éa reszta zawiod┼éa. Zamierzanie tych s┼é├│w potwierdza, z╠çe wszelkie iluzje sa╠Ę czyms╠ü daremnym i prosi o to, co wieczne, w miejsce przesuwaja╠Ęcych sie╠Ę sn├│w, kt├│re wydaja╠Ę sie╠Ę wcia╠Ęz╠ç zmieniac╠ü swoja╠Ę oferte╠Ę, ale jako nicos╠üc╠ü stanowia╠Ę to samo.

Dzis╠ü pos╠üwie╠Ęcimy nasz czas c╠üwiczen╠ü troskliwemu przeszukiwaniu naszego umys┼éu, aby odnalez╠üc╠ü w nim sny, kt├│re wcia╠Ęz╠ç wysoko sobie cenisz. O co prosisz w swoim sercu? Zapomnij s┼é├│w, kt├│rych uz╠çywasz, gdy wypowiadasz swoje pros╠üby. Zastan├│w sie╠Ę tylko nad tym, co, jak wierzysz, cie╠Ę pocieszy i przyniesie ci szcze╠Ęs╠ücie. Ale nie ba╠Ędz╠ü zaniepokojony utrzymywaniem sie╠Ę iluzji, albowiem ich forma nie jest teraz tym, co ma znaczenie. Nie pozw├│l, by jakies╠ü sny by┼éy bardziej do przyje╠Ęcia, podczas gdy dla innych by┼éby zarezerwowany wstyd i by┼éyby otoczone tajemnica╠Ę. One sa╠Ę jednym. A poniewaz╠ç sa╠Ę jednym, tylko jedno pytanie powinno byc╠ü im wszystkim zadane: ÔÇ×Czy to jest to, co bym chcia┼é, w miejsce Nieba i pokoju Boga?”

To jest wyb├│r, kt├│rego dokonujesz. Nie daj sie╠Ę oszukac╠ü, z╠çe on jest inny. W tym nie jest moz╠çliwy z╠çaden kompromis. Albo wybierasz pok├│j Boga, albo prosisz o sny. I sny ciebie nawiedza╠Ę zgodnie z twym z╠çyczeniem. Jednak pok├│j Boga przybe╠Ędzie do ciebie tak samo pewnie i pozostanie z toba╠Ę na zawsze. On nie be╠Ędzie znikac╠ü na kaz╠çdym zakre╠Ęcie drogi, by pojawic╠ü sie╠Ę ponownie jako cos╠ü, czego nie rozpoznajesz, w formach, kt├│re sie╠Ę przesuwaja╠Ę i zmieniaja╠Ę z kaz╠çdym postawionym przez ciebie krokiem.

Chcesz pokoju Boga. I chca╠Ę go wszyscy, kt├│rzy wydaja╠Ę sie╠Ę poszukiwac╠ü sn├│w. Dla nich, jak r├│wniez╠ç dla siebie, prosisz o pok├│j Boga tylko wtedy, gdy wypowiadasz swa╠Ę pros╠übe╠Ę z wielka╠Ę szczeros╠ücia╠Ę. Albowiem w ten spos├│b sie╠Ęgasz do tego, czego oni naprawde╠Ę chca╠Ę i ┼éa╠Ęczysz swoja╠Ę w┼éasna╠Ę intencje╠Ę z tym, czego oni szukaja╠Ę nade wszystko i co byc╠ü moz╠çe jest dla nich nieznane, ale jest czyms╠ü pewnym dla ciebie. Czasami bywa┼ées╠ü s┼éaby, niepewny swego celu, niepewny tego, czego chcia┼ées╠ü, gdzie tego szukac╠ü i gdzie zwr├│cic╠ü sie╠Ę o pomoc w tych poszukiwaniach. Pomoc zosta┼éa ci dana. I czy nie chcia┼ébys╠ü z niej skorzystac╠ü poprzez jej wsp├│┼édzielenie?

Nikomu, kto naprawde╠Ę szuka pokoju Boga, nie moz╠çe nie powies╠üc╠ü sie╠Ę jego odnalezienie. Gdyz╠ç ktos╠ü, kto go szuka prawdziwie, tylko prosi siebie, by sie╠Ę d┼éuz╠çej juz╠ç nie oszukiwa┼é w kwestii tego, co jest Boz╠ça╠Ę Wola╠Ę. Ko moz╠çe pozostawac╠ü niezadowolony, jes╠üli prosi o to, co juz╠ç ma? Kto m├│g┼éby pozostawac╠ü bez odpowiedzi, jes╠üli prosi o odpowiedz╠ü, kt├│ra╠Ę juz╠ç otrzyma┼é, by ja╠Ę dawac╠ü? Pok├│j Boga jest tw├│j.

By┼ées╠ü bowiem w pokoju stworzony, danym ci przez jego Stw├│rce╠Ę i ustanowionym jako Jego W┼éasny wieczny dar. Jak moz╠çe ci sie╠Ę nie udac╠ü, kiedy prosisz tylko o to, czego On chce dla ciebie? I jak mog┼éaby byc╠ü twoja pros╠üba ograniczona tylko do samego ciebie? Z╠çaden dar od Boga nie moz╠çe nie byc╠ü wsp├│┼édzielony. To jest jego cecha, kt├│ra ustanawia dary Boga jako cos╠ü, co istnieje poza wszelkimi snami, kt├│re kiedykolwiek wydawa┼éy sie╠Ę zajmowac╠ü miejsce prawdy.

Gdy kiedykolwiek ktos╠ü prosi o jakis╠ü dar Boga i otrzymuje go, nikt nie moz╠çe na tym stracic╠ü i kaz╠çdy musi zyskac╠ü. B├│g daje tylko po to, by jednoczyc╠ü. Zabieranie czegos╠ü komus╠ü jest dla Niego bez sensu. A gdy to jest tak samo bez sensu dla ciebie, moz╠çesz byc╠ü pewny, z╠çe wsp├│┼édzielisz z Nim jedna╠Ę Wole╠Ę, a On z toba╠Ę. I be╠Ędziesz takz╠çe wtedy wiedzia┼é, z╠çe wsp├│┼édzielisz jedna╠Ę Wole╠Ę z wszystkimi swymi brac╠ümi, kt├│rzy zamierzaja╠Ę to samo co ty.

W┼éas╠ünie tego jednego, wsp├│lnego zamiaru dzis╠ü szukamy, jednocza╠Ęc nasze pragnienie z potrzeba╠Ę kaz╠çdego serca, wo┼éaniem kaz╠çdego umys┼éu, nadzieja╠Ę, kt├│ra lez╠çy poza wszelka╠Ę rozpacza╠Ę, mi┼éos╠ücia╠Ę, kt├│ra╠Ę atak chcia┼éby ukryc╠ü, braterstwem, kt├│re nienawis╠üc╠ü zamierza┼éa przerwac╠ü, ale kt├│re wcia╠Ęz╠ç pozostaje takim, jakim je B├│g stworzy┼é. Czy z taka╠Ę pomoca╠Ę obok nas moz╠çemy dos╠üwiadczyc╠ü poraz╠çki, gdy prosimy o to, by zosta┼é nam dany pok├│j Boga?Lekcja 184
Lekcja 186

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>