Lekcja 199

Lekcja 198
Lekcja 200

Lekcja 199.

Listen to “Lekcja 199 – Nie jestem cia┼éem. Jestem wolny.” on Spreaker.

Nie jestem ciałem. Jestem wolny.

Wolnos╠üc╠ü musi byc╠ü dla ciebie niemoz╠çliwa tak d┼éugo, jak d┼éugo postrzegasz siebie jako cia┼éo. To cia┼éo stanowi rodzaj ograniczenia. Ten, kto chcia┼éby szukac╠ü wolnos╠üci w ciele, szuka jej tam, gdzie jej znalez╠üc╠ü nie moz╠çna. Umys┼é moz╠çe stac╠ü sie╠Ę wolny, kiedy juz╠ç d┼éuz╠çej nie postrzega siebie w ciele, do kt├│rego jest mocno przywia╠Ęzany i przez kt├│re jest os┼éonie╠Ęty i chroniony. Gdyby to by┼éa prawda, umys┼é by┼éoby rzeczywis╠ücie ┼éatwo zranic╠ü!

Umys┼é, kt├│ry s┼éuz╠çy Duchowi S╠üwie╠Ętemu, jest zawsze i na wszelkie moz╠çliwe sposoby nieograniczony, nie podlega tez╠ç prawom czasu i przestrzeni, nie jest zwia╠Ęzany z╠çadnymi uprzedzeniami czy z g├│ry przyje╠Ętymi opiniami i ma r├│wniez╠ç si┼ée╠Ę i moc czynic╠ü wszystko, o co sie╠Ę go prosi. Do takiego umys┼éu nie moga╠Ę wtargna╠Ęc╠ü atakuja╠Ęce mys╠üli, poniewaz╠ç zosta┼é on powierzony Z╠ür├│d┼éu mi┼éos╠üci, a strach nigdy nie moz╠çe wsta╠Ępic╠ü do umys┼éu, kt├│ry przy┼éa╠Ęczy┼é sie╠Ę do mi┼éos╠üci. On spoczywa w Bogu. A kto moz╠çe sie╠Ę bac╠ü, jes╠üli z╠çyje w Niewinnos╠üci i tylko kocha?

Jest rzecza╠Ę niezbe╠Ędna╠Ę dla osia╠Ęgnie╠Ęcia poste╠Ęp├│w w tym kursie, z╠çebys╠ü zaakceptowa┼é dzisiejsza╠Ę idee╠Ę i by sta┼éa sie╠Ę ona tobie bardzo droga. Nie martw sie╠Ę, z╠çe dla ego jest ona ca┼ékiem ob┼éa╠Ękana. Ego ceni cia┼éo, poniewaz╠ç mieszka w nim i jest zjednoczone z domem, kt├│ry wytworzy┼éo. Jest ono cze╠Ęs╠ücia╠Ę iluzji, kt├│ra uchroni┼éa je przed odkryciem jego iluzorycznos╠üci.

Tu, w ciele, jest ono ukryte i tu moz╠çe tez╠ç zostac╠ü dostrzez╠çone takim, jakim jest. Og┼éos╠ü swa╠Ę niewinnos╠üc╠ü, a jestes╠ü wolny. Cia┼éo znika, poniewaz╠ç juz╠ç go nie potrzebujesz, z wyja╠Ętkiem sytuacji, gdy taka╠Ę potrzebe╠Ę widzi Duch S╠üwie╠Ęty. Z tego powodu cia┼éo wtedy jawi sie╠Ę jako forma uz╠çyteczna dla tego, co umys┼é musi za jej pos╠ürednictwem uczynic╠ü. Ono zatem staje sie╠Ę jakby pojazdem dla umys┼éu, narze╠Ędziem, kt├│re pomaga przebaczeniu rozszerzyc╠ü sie╠Ę, tak by sta┼éo sie╠Ę globalnym, wszechogarniaja╠Ęcym celem, kt├│ry musi byc╠ü osia╠Ęgnie╠Ęty zgodnie z Boz╠çym planem.

Przywia╠Ęzuj wielka╠Ę wage╠Ę do dzisiejszej idei i praktykuj ja╠Ę nie tylko dzis╠ü, ale codziennie. Uczyn╠ü ja╠Ę cze╠Ęs╠ücia╠Ę kaz╠çdej sesji c╠üwiczeniowej, jaka╠Ę podejmujesz. Nie ma mys╠üli, kt├│ra by przez to nie zyska┼éa na swej mocy, z╠çeby pom├│c temu s╠üwiatu i nie zyska┼éa r├│wniez╠ç na darach, jakie zostana╠Ę ci dodane. Poprzez te╠Ę idee╠Ę rozbrzmiewa wezwanie wolnos╠üci na ca┼éy ten s╠üwiat. A czy ty chcia┼ébys╠ü byc╠ü zwolniony z przyje╠Ęcia dar├│w, kt├│re dajesz?

Duch S╠üwie╠Ęty jest domem dla umys┼é├│w, kt├│re szukaja╠Ę wolnos╠üci. W Nim odnajduja╠Ę to, czego szuka┼éy. Cia┼éo ma teraz jednoznaczny cel. I staje sie╠Ę doskona┼ée w s┼éuz╠çeniu takiemu niepodzielnemu celowi. W pozbawionej konflikt├│w, jednoznacznej odpowiedzi danej umys┼éowi, kt├│rego jedynym celem jest mys╠ül o wolnos╠üci, cia┼éo mu teraz s┼éuz╠çy i to dobrze s┼éuz╠çy. Nie maja╠Ęc mocy zniewalania, jest ono wartos╠üciowym s┼éuga╠Ę wolnos╠üci, kt├│rej ten umys┼é poszukuje w Duchu S╠üwie╠Ętym.

Ba╠Ędz╠ü dzis╠ü wolny. I nies╠ü te╠Ę wolnos╠üc╠ü jako sw├│j dar tym, kt├│rzy wcia╠Ęz╠ç wierza╠Ę, z╠çe sa╠Ę w niewoli cia┼éa. Ba╠Ędz╠ü wolny, z╠çeby Duch S╠üwie╠Ęty m├│g┼é wykorzystac╠ü twa╠Ę ucieczke╠Ę z niewoli, by uwolnic╠ü wielu z tych, kt├│rzy postrzegaja╠Ę siebie jako istoty ograniczone, bezradne i przestraszone. Niech mi┼éos╠üc╠ü zasta╠Ępi ich le╠Ęki poprzez ciebie. Przyjmij teraz zbawienie i powierz sw├│j umys┼é Temu, Kt├│ry wzywa ciebie, bys╠ü mu go powierzy┼é. Albowiem On chcia┼éby dac╠ü ci doskona┼éa╠Ę wolnos╠üc╠ü, doskona┼éa╠Ę rados╠üc╠ü i nadzieje╠Ę, kt├│ra odnajduje swoje ca┼ékowite spe┼énienie w Bogu.

Jestes╠ü Synem Boga. Be╠Ęda╠Ęc nies╠ümiertelnym, z╠çyjesz wiecznie. Czy nie chcia┼ébys╠ü powr├│cic╠ü do takiego zdania na sw├│j temat? Zatem c╠üwicz dobrze te╠Ę mys╠ül, kt├│ra╠Ę Duch S╠üwie╠Ęty obdarza cie╠Ę dzisiaj. Twoi bracia sa╠Ę w niej uwolnieni wraz z toba╠Ę; ten s╠üwiat jest b┼éogos┼éawiony razem z toba╠Ę, Syn Boz╠çy nie be╠Ędzie juz╠ç wie╠Ęcej p┼éakac╠ü i Niebo sk┼éada podzie╠Ękowania za to, z╠çe twoje c╠üwiczenia powie╠Ększaja╠Ę nawet jego rados╠üc╠ü. A Sam B├│g powie╠Ększa Swa╠Ę Mi┼éos╠üc╠ü i szcze╠Ęs╠ücie za kaz╠çdym razem, gdy m├│wisz:

Nie jestem cia┼éem. Jestem wolny. S┼éysze╠Ę G┼éos, kt├│ry B├│g mi da┼é i tylko jemu m├│j umys┼é jest pos┼éuszny.Lekcja 198
Lekcja 200

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>