Lekcja 201

Lekcja 200
Lekcja 202

Przegl─ůd VI

Listen to “WPROWADZENIE – LEKCJE 201 ÔÇô 220” on Spreaker.

Wste╠Ęp

W tym przegla╠Ędzie zajmujemy sie╠Ę tylko jedna╠Ę idea╠Ę dziennie i powtarzamy ja╠Ę tak cze╠Ęsto jak to jest moz╠çliwe. Rano i wieczorem pos╠üwie╠Ęc╠ü jej co najmniej pie╠Ętnas╠ücie minut. Przypominaj sobie ja╠Ę r├│wniez╠ç co godzine╠Ę. Opr├│cz tego, uz╠çywaj tej idei w pozosta┼éym czasie tak cze╠Ęsto, jak to jest moz╠çliwe. Kaz╠çda z tych idei sama by┼éaby wystarczaja╠Ęca do zbawienia, gdybys╠ü nauczy┼é sie╠Ę jej w┼éas╠üciwie. Kaz╠çda wystarczy┼éaby do uwolnienia ciebie i tego s╠üwiata z kaz╠çdej formy niewoli i do zaproszenia pamie╠Ęci Boga, by znowu wr├│ci┼éa.

Maja╠Ęc to na uwadze, rozpoczynamy nasze c╠üwiczenia, w kt├│rych starannie przegla╠Ędamy mys╠üli, kt├│rymi Duch S╠üwie╠Ęty nas obdarzy┼é w naszych ostatnich dwudziestu lekcjach. Kaz╠çda z nich zawiera pe┼ény program nauczania, kt├│ry wystarczy, jes╠üli tylko jest zrozumiany, c╠üwiczony, akceptowany do wszystkich wydaja╠Ęcych sie╠Ę zachodzic╠ü zdarzen╠ü w cia╠Ęgu ca┼éego dnia. Jedna wystarczy. Ale wobec tej jednej nie moz╠çna robic╠ü z╠çadnych wyja╠Ętk├│w. Zatem musimy uz╠çyc╠ü ich wszystkich, pozwalaja╠Ęc im z┼éa╠Ęczyc╠ü sie╠Ę w jedna╠Ę, w miare╠Ę jak kaz╠çda wnosi cos╠ü do ca┼éos╠üci, kt├│rej sie╠Ę uczymy.

Te sesje c╠üwiczeniowe, podobne jak w naszym poprzednim przegla╠Ędzie, sa╠Ę skupione wok├│┼é g┼é├│wnego tematu, kt├│ry rozpoczyna kaz╠çda╠Ę lekcje╠Ę. Oto on:

Nie jestem ciałem. Jestem wolny.

Albowiem jestem wcia╠Ęz╠ç takim, jakim B├│g mnie stworzy┼é.

Dzien╠ü sie╠Ę tym rozpoczyna i kon╠üczy. A my powtarzamy to za kaz╠çdym razem, gdy wybije godzina, a mie╠Ędzy kolejnymi powt├│rzeniami przypominamy sobie, z╠çe mamy funkcje╠Ę wykraczaja╠Ęca╠Ę poza ten s╠üwiat, kt├│ry widzimy. Opr├│cz tego i opr├│cz powtarzania tej szczeg├│lnej mys╠üli, kt├│ra╠Ę dzis╠ü c╠üwiczymy, nie zaleca sie╠Ę z╠çadnych innych form c╠üwiczenia, z wyja╠Ętkiem zaniechania wszystkiego, co zas╠ümieca nasz umys┼é i sprawia, z╠çe staje sie╠Ę on g┼éuchy na wo┼éania rozumu, zdrowego rozsa╠Ędku i prostej prawdy.

Be╠Ędziemy pr├│bowali wykroczyc╠ü w tym przegla╠Ędzie poza wszelkie s┼éowa i poza szczeg├│lne formy c╠üwiczenia. Gdyz╠ç tym razem staramy sie╠Ę osia╠Ęgna╠Ęc╠ü przyspieszone tempo poda╠Ęz╠çania wzd┼éuz╠ç kr├│tszej s╠üciez╠çki, wioda╠Ęcej do spokoju i pokoju Boga. Zamykamy tylko oczy, a naste╠Ępnie zapominamy o wszystkim, co mys╠ülelis╠ümy, z╠çe znalis╠ümy i rozumielis╠ümy. Bowiem w ten spos├│b dana nam jest wolnos╠üc╠ü od wszystkiego, czego nie znalis╠ümy i b┼ée╠Ędnie rozumielis╠ümy.

W tym braku struktury naszych c╠üwiczen╠ü jest jeden wyja╠Ętek. Nie pozw├│l by z╠çadna pr├│z╠çna, b┼éaha mys╠ül przesz┼éa bez twego sprzeciwu. Gdy taka╠Ę mys╠ül zauwaz╠çysz, zaprzecz temu, o czym m├│wi i szybko zapewnij sw├│j umys┼é, z╠çe nie jest tak, jak ona by chcia┼éa. Naste╠Ępnie pozw├│l ┼éagodnie tej mys╠üli, kt├│rej zaprzeczy┼ées╠ü, by od ciebie odsta╠Ępi┼éa, wymieniaja╠Ęc ja╠Ę szybko i pewnie na idee╠Ę, kt├│ra╠Ę c╠üwiczysz w tym dniu.

Gdy nawiedza cie╠Ę jakas╠ü pokusa, og┼éos╠ü pos╠üpiesznie swa╠Ę wolnos╠üc╠ü od pokusy, m├│wia╠Ęc:

Nie chce╠Ę tej mys╠üli. Wybieram zamiast niej __________

i naste╠Ępnie powt├│rz idee╠Ę dnia, pozwalaja╠Ęc jej zaja╠Ęc╠ü miejsce tego, o czym poprzednio mys╠üla┼ées╠ü. Poza takimi szczeg├│lnymi zastosowaniami kaz╠çdej idei dnia, dodamy jeszcze tylko kilka formalnych zwrot├│w czy szczeg├│lnych mys╠üli, by pomaga┼éy w c╠üwiczeniu. (Opr├│cz tego nie be╠Ędziemy juz╠ç w czasie c╠üwiczen╠ü nic┬ászczeg├│lnego wykonywac╠ü.) Zamiast tego powierzymy te okresy ciszy Nauczycielowi, Kt├│ry szkola╠Ęc nas w ciszy, m├│wi o pokoju i daje go naszym mys╠ülom, bez wzgle╠Ędu na to, co mog┼éyby znaczyc╠ü.

Przegla╠Ęd ten ofiarowuje╠Ę Jemu w twoim imieniu. Powierzam cie╠Ę Jego kierownictwu, niechaj wie╠Ęc On uczy cie╠Ę co robic╠ü, co m├│wic╠ü i co mys╠ülec╠ü, za kaz╠çdym razem, gdy sie╠Ę do Niego zwracasz o pomoc. On zawsze be╠Ędzie dla ciebie doste╠Ępny, za kaz╠çdym razem, gdy zawo┼éasz Go o pomoc. Ofiarujmy wie╠Ęc Mu ten ca┼éy przegla╠Ęd, kt├│ry teraz rozpoczynamy i nie zapomnijmy takz╠çe Komu go dalis╠ümy, gdy c╠üwiczymy dzien╠ü po dniu, czynia╠Ęc poste╠Ępy w poda╠Ęz╠çaniu do celu, kt├│ry On dla nas ustanowi┼é; pozwalaja╠Ęc mu nauczac╠ü nas jak mamy is╠üc╠ü i ufaja╠Ęc mu ca┼ékowicie w tym, w jaki spos├│b kaz╠çda sesja c╠üwiczeniowa moz╠çe najlepiej stac╠ü sie╠Ę pe┼énym mi┼éos╠üci darem wolnos╠üci dla tego s╠üwiata.

Lekcja 201.

Listen to “Lekcja 201 – powto1rzenie lekcji 181” on Spreaker.

Nie jestem cia┼éem. Jestem wolny. Albowiem jestem wci─ů┼╝ takim, jakim B├│g mnie stworzy┼é.

(181) Ufam moim braciom, kt├│rzy stanowi─ů ze mn─ů jedno┼Ť─ç.

Nie ma nikogo, kto by nie by┼é moim bratem. Jestem b┼éogos┼éawiony w jedno┼Ťci z wszech┼Ťwiatem i Bogiem, moim Ojcem, jedynym Stw├│rc─ů tej ca┼éo┼Ťci, kt├│ra jest moj─ů Ja┼║ni─ů, stanowi─ůc─ů zawsze Jedno┼Ť─ç ze mn─ů.

Nie jestem ciałem. Jestem wolny.

Albowiem jestem wci─ů┼╝ takim, jakim B├│g mnie stworzy┼é.Lekcja 200
Lekcja 202

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>