Lekcja 22

Lekcja 21
Lekcja 23

Lekcja 22.

Listen to “LEKCJA 22 – To, co widz─Ö, jest form─ů zemsty.” on Spreaker.

To, co widze╠Ę, jest forma╠Ę zemsty.

Dzisiejsza idea opisuje dok┼éadnie spos├│b, w jaki ktos╠ü, kto ma atakuja╠Ęce mys╠üli, musi widziec╠ü s╠üwiat. Dokonuja╠Ęc projekcji swojej z┼éos╠üci na s╠üwiat, widzi on zemste╠Ę, kt├│ra jest gotowa w niego uderzyc╠ü. Jego w┼éasny┬áatak jest zatem postrzegany jako samoobrona. Staje sie╠Ę to dla niego powie╠Ększaja╠Ęcym sie╠Ę b┼ée╠Ędnym ko┼éem, dop├│ki nie zechce on zmienic╠ü swojego sposobu widzenia. W przeciwnym razie mys╠üli o ataku i kontrataku be╠Ęda╠Ę go absorbowac╠ü i zaludniac╠ü jego ca┼éy s╠üwiat. Jak w├│wczas moz╠çliwy jest spok├│j jego umys┼éu?

To w┼éas╠ünie od tej dzikiej fantazji chcesz uciec. Czyz╠ç nie jest radosna╠Ę wiadomos╠ücia╠Ę fakt, z╠çe ona nie jest prawdziwa? Czy nie jest szcze╠Ęs╠üliwym odkryciem fakt, z╠çe moz╠çesz od niej uciec? Uczyni┼ées╠ü to, co chcia┼ébys╠ü zniszczyc╠ü; to wszystko, co nienawidzisz i chcia┼ébys╠ü atakowac╠ü i zabic╠ü. Wszystko, czego sie╠Ę boisz, nie istnieje.

Sp├│jrz na ten s╠üwiat wok├│┼é ciebie co najmniej pie╠Ęc╠ü razy dziennie, za kaz╠çdym razem przez co najmniej minute╠Ę. W czasie, gdy tw├│j wzrok przenosi sie╠Ę powoli z jednego obiektu na drugi, z jednego cia┼éa na inne, m├│w do siebie:

Widze╠Ę tylko to, co sie╠Ę psuje i niszczeje. Nie widze╠Ę niczego, co jest trwa┼ée. To, co widze╠Ę, jest nierzeczywiste. To, co widze╠Ę, jest forma╠Ę zemsty.

Pod koniec kaz╠çdego okresu c╠üwiczen╠ü zapytaj sie╠Ę:

Czy jest to s╠üwiat, kt├│ry naprawde╠Ę chce╠Ę widziec╠ü?

Odpowiedz╠ü jest z pewnos╠ücia╠Ę oczywista.Lekcja 21
Lekcja 23

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>