Lekcja 250

Lekcja 249
Lekcja 251

Lekcja 250.

Listen to “LEKCJA 250 – Obym nie widzia┼é siebie ograniczonym.” on Spreaker.

Niechaj nie postrzegani w sobie ograniczeń.

Niech ujrze╠Ę dzis╠ü Syna Boga i s╠üwiadectwo jego chwa┼éy. Niech nie pr├│buje╠Ę przyciemniac╠ü s╠üwie╠Ętego s╠üwiat┼éa, kt├│re jest w nim i postrzegac╠ü jego si┼ée╠Ę jako pomniejszona╠Ę i zredukowana╠Ę do s┼éabos╠üci; ani niech nie postrzegam w nim brak├│w, z powodu kt├│rych chcia┼ébym atakowac╠ü jego suwerennos╠üc╠ü.

On jest Twoim Synem, m├│j Ojcze. A dzis╠ü chcia┼ébym ujrzec╠ü jego ┼éagodnos╠üc╠ü w miejsce mych iluzji. On jest taki jak ja i gdy widze╠Ę jego, widze╠Ę siebie. Dzis╠ü chcia┼ébym widziec╠ü prawdziwie, z╠çebym w tym dniu m├│g┼é wreszcie sie╠Ę z nim utoz╠çsamic╠ü.

4. Co to jest grzech ?

Grzech jest szalen╠üstwem. Jest on s╠ürodkiem, przez kt├│ry umys┼é jest kierowany w ob┼éa╠Ękany spos├│b i zmierza do tego, by iluzje zasta╠Ępi┼éy prawde╠Ę. A z powodu swego szalen╠üstwa, widzi iluzje tam, gdzie powinna byc╠ü prawda, i gdzie ona rzeczywis╠ücie jest. Oczy cia┼éa powsta┼éy za sprawa╠Ę grzechu, bo c├│z╠ç takiego bezgrzeszni chcieliby nimi ogla╠Ędac╠ü? Jakich widok├│w, dz╠üwie╠Ęk├│w czy dotknie╠Ęc╠ü potrzebuja╠Ę? Co chcieliby us┼éyszec╠ü lub po co chcieliby sie╠Ęgac╠ü? Co chcieliby swymi zmys┼éami odczuwac╠ü? Odczuwac╠ü to znaczy nie wiedziec╠ü. A prawda moz╠çe byc╠ü wype┼éniona tylko wiedza╠Ę i niczym innym.

Cia┼éo jest narze╠Ędziem umys┼éu wytworzonym w wyniku jego w┼éasnych wysi┼ék├│w by sie╠Ę oszukiwac╠ü. Jego celem jest starac╠ü sie╠Ę cos╠ü osia╠Ęgna╠Ęc╠ü. Jednak cel staran╠ü moz╠çe sie╠Ę zmienic╠ü. I teraz cia┼éo s┼éuz╠çy innemu celowi staran╠ü. To, czego ono poszukuje, jest teraz ustanowione przez cel, kt├│ry umys┼é przyja╠Ę┼é zamiast samooszukiwania sie╠Ę. Bowiem celem cia┼éa moz╠çe byc╠ü zar├│wno prawda jak i k┼éamstwa. Gdy jego celem nie be╠Ędzie samooszukiwanie sie╠Ę, w├│wczas zmys┼éy be╠Ęda╠Ę w zamian szukac╠ü s╠üwiadk├│w tego, co jest prawdziwe.

Grzech jest domem wszelkich iluzji, kt├│re reprezentuja╠Ę soba╠Ę rzeczy wyobraz╠çone, wyp┼éywaja╠Ęce z nieprawdziwych mys╠üli. Sa╠Ę one ÔÇ×dowodem” na to, z╠çe to, co jest nierzeczywiste, jest prawdziwe. Grzech dowodzi, z╠çe Boz╠çy Syn jest z┼éy; wiecznos╠üc╠ü musi miec╠ü sw├│j koniec, a to, co ma wieczne z╠çycie, musi umrzec╠ü. A Sam B├│g utraci┼é Syna, kt├│rego kocha, co spowodowa┼éo rozk┼éad jego pe┼éni; Jego Wola jest na zawsze przezwycie╠Ęz╠çona przez s╠ümierc╠ü, mi┼éos╠üc╠ü zg┼éadzona przez nienawis╠üc╠ü, a pokoju juz╠ç wie╠Ęcej byc╠ü nie moz╠çe.

Sny szalen╠üc├│w sa╠Ę przeraz╠çaja╠Ęce, a grzech wydaje sie╠Ę rzeczywis╠ücie przeraz╠çac╠ü. A jednak to, co grzech postrzega, jest tylko dziecinna╠Ę gra╠Ę. Syn Boga moz╠çe sobie grac╠ü w to, z╠çe sta┼é sie╠Ę cia┼éem, polowac╠ü na z┼éo i wine╠Ę, maja╠Ęc tylko troche╠Ę z╠çycia, kt├│re kon╠üczy sie╠Ę s╠ümiercia╠Ę. Ale przez ca┼éy czas jego Ojciec opromienia go swym s╠üwiat┼éem i kocha go wieczna╠Ę Mi┼éos╠ücia╠Ę, kt├│rej z╠çadne pozory wcale nie moga╠Ę zmienic╠ü.

Jak d┼éugo jeszcze, Synu Boga, be╠Ędziesz utrzymywa┼é te╠Ę gre╠Ę w grzech? Czy nie nalez╠çy od┼éoz╠çyc╠ü na bok tych dziecie╠Ęcych zabawek o ostrych krawe╠Ędziach? Kiedy najwczes╠üniej be╠Ędziesz got├│w by przybyc╠ü do domu? Moz╠çe dzis╠ü? Nie ma grzechu. Stworzenie jest niezmienione. Chcia┼ébys╠ü wcia╠Ęz╠ç wstrzymywac╠ü powr├│t do Nieba? Jak d┼éugo, s╠üwie╠Ęty Synu Boga, jak d┼éugo?Lekcja 249
Lekcja 251

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>