Lekcja 43

Lekcja 42
Lekcja 44

Lekcja 43.

Listen to “LEKCJA 43 – Bo╠üg jest moim Z╠üro╠üd┼éem. Nie moge╠Ę widziec╠ü poza Nim.” on Spreaker.

B├│g jest moim Z╠ür├│d┼éem. Nie moge╠Ę widziec╠ü poza Nim.

Postrzeganie nie jest atrybutem Boga. Jego kr├│lestwem jest wiedza. Jednak stworzy┼é On Ducha S╠üwie╠Ętego jako Pos╠ürednika mie╠Ędzy postrzeganiem a wiedza╠Ę. Bez tego ogniwa ┼éa╠Ęcza╠Ęcego z Bogiem, postrzeganie by┼éoby w twoim umys╠üle na zawsze zasta╠Ępione przez wiedze╠Ę. Z tym ogniwem ┼éa╠Ęcza╠Ęcym z Bogiem, postrzeganie zostanie tak zmienione i tak oczyszczone, z╠çe be╠Ędzie prowadzic╠ü do wiedzy. Taka╠Ę w┼éas╠ünie funkcje╠Ę postrzegania widzi Duch S╠üwie╠Ęty, a zatem taka jest jego prawdziwa funkcja.

W Bogu nie moz╠çesz widziec╠ü. Postrzeganie nie ma w Bogu z╠çadnej funkcji i nie istnieje. Jednak w zbawieniu, kt├│re jest usunie╠Ęciem tego, czego nigdy nie by┼éo, postrzeganie ma wznios┼éy cel. Wytworzone przez Syna Boga dla nies╠üwie╠Ętego celu, musi stac╠ü sie╠Ę s╠ürodkiem do przywr├│cenia jego s╠üwie╠Ętos╠üci do jego s╠üwiadomos╠üci. Postrzeganie nie ma znaczenia. Jednak Duch S╠üwie╠Ęty nadaje mu znaczenie bardzo bliskie temu, co Boskie. Uzdrowione postrzeganie staje sie╠Ę s╠ürodkiem, dzie╠Ęki kt├│remu Syn Boga przebacza swemu bratu i w ten spos├│b przebacza sobie.

Nie moz╠çesz widziec╠ü poza Bogiem, poniewaz╠ç nie moz╠çesz byc╠ü poza Bogiem. Cokolwiek czynisz, czynisz w Nim, poniewaz╠ç cokolwiek mys╠ülisz, mys╠ülisz Jego Umys┼éem. Jes╠üli widzenie duchowe jest prawdziwe, a jest ono prawdziwe w takim stopniu w jakim wsp├│┼édzielisz cel Ducha S╠üwie╠Ętego, w├│wczas nie moz╠çesz widziec╠ü poza Bogiem.

Dzis╠ü wymagane sa╠Ę trzy okresy c╠üwiczen╠ü trwaja╠Ęce po pie╠Ęc╠ü minut, pierwszy tak wczes╠ünie, a ostatni tak p├│z╠üno, jak to tylko jest moz╠çliwe w cia╠Ęgu dnia. Ten drugi moz╠çe byc╠ü podje╠Ęty w najbardziej wygodnym i odpowiednim czasie, gdy tylko pojawia sie╠Ę gotowos╠üc╠ü do c╠üwiczenia, a okolicznos╠üci pozwalaja╠Ę na jego przeprowadzenie. Na pocza╠Ętku tych okres├│w c╠üwiczen╠ü powtarzaj idee╠Ę dnia dzisiejszego z otwartymi oczami. Naste╠Ępnie rzuc╠ü okiem na to, co jest wok├│┼é ciebie, stosuja╠Ęc te╠Ę idee╠Ę do przedmiot├│w, kt├│re widzisz. Wystarczy wzia╠Ęc╠ü pod uwage╠Ę cztery do pie╠Ęciu przedmiot├│w. M├│g┼ébys╠ü powiedziec╠ü, na przyk┼éad:

B├│g jest moim z╠ür├│d┼éem. Nie moge╠Ę widziec╠ü tego biurka poza Nim. B├│g jest moim z╠ür├│d┼éem. Nie moge╠Ę widziec╠ü tego obrazu poza nim.

Chociaz╠ç ta faza c╠üwiczenia powinna byc╠ü wzgle╠Ędnie kr├│tka, upewnij sie╠Ę, z╠çe wybierasz te przedmioty bez zastanowienia, na os╠ülep, nie biora╠Ęc pod uwage╠Ę z╠çadnych r├│z╠çnic mie╠Ędzy nimi, bez kierowanego przez jaz╠ün╠ü w┼éa╠Ęczania jednych a wykluczania innych. W drugiej, d┼éuz╠çszej fazie c╠üwiczenia, zamknij oczy, powt├│rz znowu idee╠Ę dnia, a naste╠Ępnie pozw├│l by jakiekolwiek mys╠üli przysz┼éy ci do g┼éowy i dodaj te osobiste mys╠üli do tej idei. Mys╠üli takie jak:

Widze╠Ę poprzez oczy przebaczenia. Widze╠Ę ten s╠üwiat jako b┼éogos┼éawiony.

Ten świat może mi pokazać mnie samego.

Widze╠Ę moje w┼éasne mys╠üli, kt├│re sa╠Ę takie jak mys╠üli Boga.

Odpowiednia jest kaz╠çda mys╠ül bardziej lub mniej bezpos╠ürednio powia╠Ęzana z dzisiejsza╠Ę idea╠Ę. Mys╠üli te nie musza╠Ę miec╠ü jakiegos╠ü oczywistego zwia╠Ęzku z ta╠Ę idea╠Ę, ale nie powinny byc╠ü z nia╠Ę sprzeczne.

Jez╠çeli twoje mys╠üli zaczna╠Ę b┼éa╠Ędzic╠ü czy rozpraszac╠ü sie╠Ę, jes╠üli pojawia╠Ę sie╠Ę mys╠üli, kt├│re wyraz╠ünie nie harmonizuja╠Ę z dzisiejsza idea╠Ę, lub jes╠üli be╠Ędzie sie╠Ę tobie wydawac╠ü, z╠çe nie jestes╠ü zdolny do mys╠ülenia o czymkolwiek, w├│wczas otw├│rz oczy i powtarzaj pierwsza╠Ę faze╠Ę c╠üwiczenia, tak cze╠Ęsto jak jest to koniczne, by temu zapobiec.

Stosuja╠Ęc dzisiejsza╠Ę idee╠Ę w kr├│tszych okresach c╠üwiczeniowych, moz╠çesz zmieniac╠ü forme╠Ę stosowania tej idei odpowiednio do okolicznos╠üci i sytuacji w jakiej sie╠Ę znajdujesz w cia╠Ęgu dnia. Gdy np. jestes╠ü z kims╠ü innym, staraj sie╠Ę pamie╠Ętac╠ü, by mu powiedziec╠ü w milczeniu (tj. bezg┼éos╠ünie, w mys╠üli):

B├│g jest moim Z╠ür├│d┼éem. Nie moge╠Ę widziec╠ü ciebie poza Nim.

Ta forma maże mieć zarówno zastosowanie do nieznajomych jak i do tych, których uważasz za swoich bliskich. Faktycznie, próbuj nie czynić w tej kwestii jakichkolwiek rozróżnień.

Dzisiejsza idea powinna byc╠ü r├│wniez╠ç stosowana w cia╠Ęgu dnia do r├│z╠çnych sytuacji i wydarzen╠ü, kt├│re moga╠Ę zajs╠üc╠ü, a szczeg├│lnie do tych, kt├│re wydaja╠Ę sie╠Ę w jakikolwiek spos├│b sprawiac╠ü ci przykros╠üc╠ü. W takim przypadku zastosuj te╠Ę idee╠Ę w tej formie:

B├│g jest moim Z╠ür├│d┼éem. Nie moge╠Ę widziec╠ü tego poza Nim.

Jez╠çeli z╠çaden szczeg├│lny przedmiot nie pojawia sie╠Ę w tym czasie w twojej s╠üwiadomos╠üci, powtarzaj tylko dzisiejsza╠Ę idee╠Ę w swojej pierwotnej postaci. Staraj sie╠Ę nie pozwalac╠ü sobie na d┼éugie okresy czasu, w kt├│rych bys╠ü nie pamie╠Ęta┼é dzisiejszej idei i w ten spos├│b zapomnia┼é o swojej funkcji.Lekcja 42
Lekcja 44

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>