Lekcja 46

Lekcja 45
Lekcja 47

Lekcja 46.

Listen to “LEKCJA 46 – Bo╠üg jest Mi┼éos╠ücia╠Ę, w kto╠ürej przebaczam.” on Spreaker.

B├│g jest mi┼éos╠ücia╠Ę, w kt├│rej przebaczam.

B├│g nie przebacza, poniewaz╠ç On nigdy nie pote╠Ępi┼é. Zanim staje sie╠Ę konieczne przebaczenie, musi przedtem istniec╠ü pote╠Ępienie. Przebaczenie jest wielka╠Ę potrzeba╠Ę tego s╠üwiata, ale tylko dlatego, z╠çe jest on s╠üwiatem iluzji. Ci kt├│rzy przebaczaja╠Ę, uwalniaja╠Ę sie╠Ę w ten spos├│b od iluzji, lecz ci, kt├│rzy odmawiaja╠Ę przebaczenia, przywia╠Ęzuja╠Ę sie╠Ę do nich. Albowiem pote╠Ępiasz tylko siebie i dlatego niewa╠Ętpliwie przebaczasz tylko sobie.

Jednak, chociaz╠ç B├│g nie przebacza, pomimo to Jego Mi┼éos╠üc╠ü jest podstawa╠Ę dla przebaczenia. Strach pote╠Ępia, a mi┼éos╠üc╠ü przebacza. Przebaczenie zatem usuwa to, co wytworzy┼é strach, przywracaja╠Ęc umys┼éowi s╠üwiadomos╠üc╠ü Boga. Z tego powodu przebaczenie naprawde╠Ę moz╠çe byc╠ü nazwane zbawieniem. Jest ono s╠ürodkiem, dzie╠Ęki kt├│remu znikaja╠Ę iluzje.

Dzisiejsze c╠üwiczenia wymagaja╠Ę co najmniej trzech pe┼énych d┼éugich, pie╠Ęciominutowych sesji i tak wiele kr├│tkich okres├│w c╠üwiczen╠ü, jak to tylko jest moz╠çliwe. D┼éugie sesje rozpoczynaj powtarzaja╠Ęc sobie, jak zwykle, dzisiejsza╠Ę idee╠Ę. Zamknij oczy gdy juz╠ç to zrobisz i spe╠Ędz╠ü minute╠Ę lub dwie na przeszukiwaniu swego umys┼éu, by znalez╠üc╠ü tych, kt├│rym nie przebaczy┼ées╠ü. Nie jest istotne ÔÇ×jak wielu rzeczy” im nie przebaczy┼ées╠ü. Albo przebaczy┼ées╠ü im ca┼ékowicie, albo nie przebaczy┼ées╠ü im w og├│le.

Jez╠çeli dobrze wykonujesz to c╠üwiczenie, nie powinienes╠ü miec╠ü trudnos╠üci w odnalezieniu kilku ludzi, kt├│rym nie przebaczy┼ées╠ü. Jest pewna╠Ę regu┼éa╠Ę, z╠çe odpowiednim obiektem jest ktos╠ü, kogo nie lubisz. Wymien╠ü kaz╠çda╠Ę osobe╠Ę po imieniu i powiedz:

B├│g jest mi┼éo┼Ťci─ů, w kt├│rej przebaczam tobie, [imi─Ö].

Celem pierwszej fazy dzisiejszych c╠üwiczen╠ü jest sprawic╠ü, bys╠ü przebaczy┼é samemu sobie. Gdy juz╠ç zastosujesz dzisiejsza╠Ę idee╠Ę do wszystkich, kt├│rzy ci przyjda╠Ę do g┼éowy, powiedz sobie:

B├│g jest mi┼éo┼Ťci─ů, w kt├│rej przebaczam sobie.

Naste╠Ępnie pos╠üwie╠Ęc╠ü reszte╠Ę sesji c╠üwiczeniowej na dodawanie idei powia╠Ęzanych z idea╠Ę dnia dzisiejszego, takich jak:

B├│g jest mi┼éos╠ücia╠Ę, w kt├│rej kocham siebie.

B├│g jest mi┼éos╠ücia╠Ę, w kt├│rej jestem b┼éogos┼éawiony.

Forme╠Ę zastosowania c╠üwiczenia moz╠çna zmieniac╠ü nawet znacznie, ale nie moz╠çna przy tym utracic╠ü widzenia g┼é├│wnej idei dnia. Moz╠çesz powiedziec╠ü, na przyk┼éad:

Nie moge╠Ę byc╠ü winny, poniewaz╠ç jestem Synem Boga. Juz╠ç mi przebaczono.

W umys╠üle umi┼éowanym przez Boga nie jest moz╠çliwy z╠çaden le╠Ęk.

Nie ma potrzeby atakować, gdyż miłość mi przebaczyła.

Sesja c╠üwiczeniowa powinna sie╠Ę zakon╠üczyc╠ü powt├│rzeniem dzisiejszej idei w swej pierwotnej postaci.

Kr├│tkie c╠üwiczenia moga╠Ę zawierac╠ü zar├│wno powt├│rzenia idei dnia w swej oryginalnej postaci, jak r├│wniez╠ç i w postaci idei z nia╠Ę powia╠Ęzanych, z godnie z twoim upodobaniem. Jednak ba╠Ędz╠ü got├│w w razie potrzeby stosowac╠ü te╠Ę idee╠Ę w bardziej konkretnych zastosowaniach. A potrzeba taka moz╠çe pojawic╠ü sie╠Ę w┬ádowolnej chwili dnia, gdy u┼Ťwiadomisz sobie jak─ůkolwiek negatywn─ů reakcj─Ö na kogokolwiek, obecnego lub┬ánie. W tym wypadku powiedz mu w my┼Ťli:

B├│g jest mi┼éo┼Ťci─ů, w kt├│rej ci przebaczam.Lekcja 45
Lekcja 47

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>