Lekcja 47

Lekcja 46
Lekcja 48

Lekcja 47.

Listen to “LEKCJA 47 – Bo╠üg jest si┼éa╠Ę, kto╠ürej ufam.” on Spreaker.

B├│g jest si┼éa╠Ę kt├│rej ufam.

Jes╠üli ufasz swojej w┼éasnej sile, masz wszelkie powody by byc╠ü pe┼éen obaw, zaniepokojony i przeraz╠çony. Co moz╠çesz przewidziec╠ü i co moz╠çesz kontrolowac╠ü? Co jest w tobie takiego, na co moz╠çesz liczyc╠ü? Co mog┼éoby nadac╠ü ci zdolnos╠üc╠ü us╠üwiadamiania sobie wszystkich aspekt├│w danego problemu i rozwia╠Ęzywania go w taki spos├│b, by tylko dobro mog┼éo z tego wynikac╠ü? Co takiego jest w tobie, co umoz╠çliwia ci znalezienie w┼éas╠üciwego rozwia╠Ęzania i gwarantuje ci, z╠çe be╠Ędzie ono zrealizowane?

Sam z siebie nie moz╠çesz uczynic╠ü z╠çadnej z tych rzeczy. Wiara, z╠çe moz╠çesz, oznacza, iz╠ç pok┼éadasz swoje zaufanie tam, gdzie to jest nieuzasadnione i z╠çe usprawiedliwiasz w ten spos├│b le╠Ęk, niepok├│j, depresje╠Ę, z┼éos╠üc╠ü i smutek. Kt├│z╠ç moz╠çe wierzyc╠ü w s┼éabos╠üc╠ü i czuc╠ü sie╠Ę bezpiecznym?

B├│g jest twoim bezpieczen╠üstwem w kaz╠çdych okolicznos╠üciach. Jego G┼éos m├│wi w Jego imieniu w kaz╠çdej sytuacji i we wszelkich aspektach kaz╠çdej sytuacji, m├│wia╠Ęc ci dok┼éadnie co robic╠ü, by wezwac╠ü Jego si┼ée╠Ę i Jego ochrone╠Ę. Od tego nie ma z╠çadnych wyja╠Ętk├│w, poniewaz╠ç B├│g nie czyni z╠çadnych wyja╠Ętk├│w. A ten G┼éos, kt├│ry m├│wi w Jego imieniu, mys╠üli tak jak On.

Dzisiaj be╠Ędziemy sie╠Ę starac╠ü sie╠Ęgna╠Ęc╠ü poza twa╠Ę w┼éasna╠Ę s┼éabos╠üc╠ü do Z╠ür├│d┼éa prawdziwej si┼éy. Cztery pie╠Ęciominutowe okresy c╠üwiczen╠ü sa╠Ę dzis╠ü niezbe╠Ędne, choc╠ü wskazane sa╠Ę nawet d┼éuz╠çsze i cze╠Ęstsze. Zamknij swoje oczy i rozpocznij c╠üwiczenie, jak zwykle, powtarzaja╠Ęc idee╠Ę przewodnia╠Ę dnia dzisiejszego. Potem spe╠Ędz╠ü minute╠Ę lub dwie na poszukiwaniu sytuacji w twym z╠çyciu, w kt├│rej odczuwa┼ées╠ü le╠Ęk, z╠çegnaja╠Ęc sie╠Ę z nia╠Ę naste╠Ępuja╠Ęcymi s┼éowami:

Teraz pr├│buj sie╠Ę odsuna╠Ęc╠ü od wszelkich obaw zwia╠Ęzanych poczuciem tego, z╠çe jestes╠ü nieodpowiedni, z╠çe sie╠Ę nie nadajesz, z╠çe do czegos╠ü nie wystarczasz. Jest oczywiste, z╠çe kaz╠çda sytuacja w kt├│rej odczuwasz zmartwienie, jest skojarzona z takim poczuciem niedostatecznos╠üci, bowiem w przeciwnym razie wierzy┼ébys╠ü, z╠çe moz╠çesz dac╠ü sobie rade╠Ę z ta╠Ę sytuacja╠Ę. Nie zyskasz jednak pewnos╠üci siebie ufaja╠Ęc tylko sobie. Natomiast si┼éa Boga w tobie we wszystkim przyniesie ci sukcesy.

Rozpoznanie twojej w┼éasnej s┼éabos╠üci jest niezbe╠Ędnym krokiem w kierunku naprawy twoich b┼ée╠Ęd├│w, ale jest on niewystarczaja╠Ęcy w nabraniu pewnos╠üci do do tego czego potrzebujesz i do czego jestes╠ü uprawniony. Musisz takz╠çe us╠üwiadomic╠ü sobie, z╠çe zaufanie do twojej rzeczywistej si┼éy jest w pe┼éni uzasadnione, pod kaz╠çdym wzgle╠Ędem i ww kaz╠çdych okolicznos╠üciach.

W ostatniej fazie c╠üwiczenia pr├│buj sie╠Ęgna╠Ęc╠ü wg┼éa╠Ęb swego umys┼éu do miejsca prawdziwego bezpieczen╠üstwa. Rozpoznasz, z╠çe osia╠Ęgna╠Ę┼ées╠ü to miejsce, jes╠üli odczujesz w sobie g┼ée╠Ęboki spok├│j, chociaz╠ç tylko przelotnie. Pozw├│l odejs╠üc╠ü wszystkim b┼éahym rzeczom, kt├│re pienia╠Ę sie╠Ę i kipia╠Ę na powierzchni twego umys┼éu i sie╠Ęgnij tam, gdzie g┼ée╠Ęboko pod nimi jest Kr├│lestwo Niebieskie. Istnieje w tobie miejsce gdzie przebywa doskona┼éy pok├│j. Istnieje w tobie miejsce, gdzie nic nie jest niemoz╠çliwe. Istnieje w tobie miejsce, gdzie mieszka si┼éa Boga.

Powtarzaj cze╠Ęsto te╠Ę idee╠Ę w cia╠Ęgu dnia. Uz╠çywaj jej jako twej odpowiedzi na kaz╠çdy niepok├│j. Pamie╠Ętaj, z╠çe pok├│j jest twoim prawem, poniewaz╠ç pok┼éadasz swe zaufanie w sile Boga.Lekcja 46
Lekcja 48

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>