Lekcja 51

Lekcja 50
Lekcja 52

Przegl─ůd I

Wste╠Ęp

Listen to “WPROWADZENIE DO POWT├ôRZENIA LEKCJI 1-50 oraz LEKCJA 51” on Spreaker.

Pocza╠Ęwszy od dnia dzisiejszego be╠Ędziemy miec╠ü serie╠Ę powt├│rzen╠ü. Kaz╠çde z nich dotyczyc╠ü be╠Ędzie pie╠Ęciu juz╠ç poprzednio przedstawionych idei, zaczynaja╠Ęc od pierwszej a kon╠ücza╠Ęc na pie╠Ęc╠üdziesia╠Ętej. Po przypomnieniu kaz╠çdej idei, podane zostana╠Ę komentarze na ich temat, w sumie kilka kr├│tkich uwag, kt├│re powinienes╠ü rozwaz╠çyc╠ü. W czasie sesji c╠üwiczeniowych, c╠üwiczenia te powinny byc╠ü wykonywane w spos├│b naste╠Ępuja╠Ęcy:

Rozpocznij dzien╠ü od przeczytania tych pie╠Ęciu idei, wraz z do┼éa╠Ęczonymi komentarzami. Od tego momentu nie jest juz╠ç konieczne trzymac╠ü sie╠Ę okres╠ülonej kolejnos╠üci ich rozwaz╠çania, chociaz╠ç kaz╠çda powinna byc╠ü przec╠üwiczona przynajmniej raz. Pos╠üwie╠Ęc╠ü dwie minuty lub wie╠Ęcej na kaz╠çda╠Ę sesje╠Ę mys╠üla╠Ęc o idei i odnosza╠Ęcych sie╠Ę do niej komentarzy po ich przeczytaniu. Czyn╠ü to w cia╠Ęgu dnia tak cze╠Ęsto, jak to tylko jest moz╠çliwe. Jes╠üli jedna z tych idei przemawia do ciebie bardziej niz╠ç pozosta┼ée, skoncentruj sie╠Ę na niej. Jednak, pod koniec dnia, dokonaj jeszcze raz przegla╠Ędu wszystkich idei.

Nie ma potrzeby ani dos┼éownego ani gruntownego analizowania komentarzy umieszczonych po kaz╠çdej idei. Pr├│buj raczej uwydatnic╠ü istote╠Ę kaz╠çdej idei i mys╠ül o tej istocie jako o cze╠Ęs╠üci twojego przegla╠Ędu tej idei, kt├│rej dotyczy. Po przeczytaniu tej idei i odnosza╠Ęcych sie╠Ę do niej komentarzy, c╠üwiczenie powinno byc╠ü wykonywane z zamknie╠Ętymi oczami i, jes╠üli to moz╠çliwe, wtedy, gdy jestes╠ü sam w jakims╠ü cichym, spokojnym miejscu.

Na odpowiednie warunki (cisza, spok├│j, itp.) podczas sesji c╠üwiczeniowych zwraca sie╠Ę uwage╠Ę na twoim etapie uczenia sie╠Ę. Jednak w przysz┼éos╠üci okaz╠çe sie╠Ę konieczne, by nauczyc╠ü sie╠Ę nie wymagac╠ü szczeg├│lnych warunk├│w do wykonywania c╠üwiczen╠ü. Okaz╠çe sie╠Ę potrzebne, by uczyc╠ü sie╠Ę w okres╠ülonych sytuacjach, kt├│re wydaja╠Ę sie╠Ę byc╠ü irytuja╠Ęce raczej, niz╠ç ciche i spokojne. Celem tych c╠üwiczen╠ü jest umoz╠çliwic╠ü ci przynoszenie z soba╠Ę pokoju i uzdrawianie wszelkiego cierpienia i wzburzenia. Nie czyni sie╠Ę tego poprzez unikanie tych sytuacji i poszukiwanie dla siebie schronienia w odosobnieniu.

Nauczysz sie╠Ę jeszcze, z╠çe pok├│j jest cze╠Ęs╠ücia╠Ę ciebie i wymaga tylko tego, bys╠ü otoczy┼é nim dana╠Ę sytuacje╠Ę, w kt├│rej sie╠Ę znajdujesz. I ostatecznie nauczysz sie╠Ę, z╠çe nie istnieja╠Ę z╠çadne granice tego, gdzie jestes╠ü, zatem tw├│j┬ápok├│j jest wsze╠Ędzie, tak jak ty.

Zauwaz╠çysz, z╠çe dla cel├│w tego przegla╠Ędu, niekt├│re z tych idei nie sa╠Ę podane dok┼éadnie tak, jak by┼éy podane poprzednio. Uz╠çyj ich tak, jak sa╠Ę tu podane. Nie jest konieczne, by powracac╠ü do oryginalnych stwierdzen╠ü, ani tez╠ç nie trzeba stosowac╠ü tych idei tak, jak by┼éo to wtedy sugerowane. Teraz podkres╠ülamy zwia╠Ęzki mie╠Ędzy pierwszymi pie╠Ęc╠üdziesie╠Ęcioma ideami, kt├│re rozwaz╠çalis╠ümy i sp├│jnos╠ücia╠Ę systemu mys╠ülowego, ku kt├│remu one prowadza╠Ę.

Lekcja 51.

Przegla╠Ęd na dzis╠ü zawiera naste╠Ępuja╠Ęce idee:

1. Nic, co widze╠Ę, nie ma znaczenia.

Pow├│d tego jest taki, z╠çe niczego nie widze╠Ę i nic nie ma znaczenia. Jest konieczne abym uzna┼é, z╠çe moge╠Ę sie╠Ę nauczyc╠ü widziec╠ü. To, co mys╠üle╠Ę, z╠çe teraz widze╠Ę, zajmuje miejsce widzenia duchowego. Musze╠Ę pozbyc╠ü sie╠Ę takiego widzenia poprzez us╠üwiadomienie sobie, z╠çe nie ma ono znaczenia, aby widzenie duchowe zaje╠Ę┼éo jego miejsce.

2. To ja nada┼éem wszystkiemu co widze╠Ę ca┼ée znaczenie, jakie to dla mnie ma.

Osa╠Ędzi┼éem wszystko, czemu sie╠Ę przygla╠Ędam i w┼éas╠ünie to i tylko to widze╠Ę. To nie jest widzenie duchowe. To jest tylko iluzja rzeczywistos╠üci, poniewaz╠ç moje osa╠Ędy by┼éy dokonane ca┼ékowicie poza rzeczywistos╠ücia╠Ę. Jestem got├│w uznac╠ü brak wiarygodnos╠üci moich osa╠Ęd├│w, gdyz╠ç chce╠Ę widziec╠ü. Moje osa╠Ędy zrani┼éy mnie i nie chce╠Ę widziec╠ü tak, jak one to przedstawiaja╠Ę.

3. Nie rozumiem niczego co widze╠Ę.

Jak m├│g┼ébym rozumiec╠ü to, co widze╠Ę, jes╠üli osa╠Ędzi┼éem to niew┼éas╠üciwie? To, co widze╠Ę, jest projekcja╠Ę moich w┼éasnych b┼ée╠Ęd├│w mys╠ülowych. Nie rozumiem tego, co widze╠Ę, poniewaz╠ç jest to nie do zrozumienia. Nie ma sensu pr├│bowac╠ü to zrozumiec╠ü. Ale istnieja╠Ę wszelkie powody ku temu, by pozwolic╠ü temu odejs╠üc╠ü i przez to zwolnic╠ü miejsce dla tego, co moz╠çna widziec╠ü, rozumiec╠ü i kochac╠ü. Moge╠Ę zamienic╠ü to, co teraz widze╠Ę, na to, co naprawde╠Ę moz╠çna widziec╠ü, rozumiec╠ü i kochac╠ü, tylko poprzez wyraz╠çenie che╠Ęci, aby to zrobic╠ü. Czy nie jest to lepszy wyb├│r od tego, kt├│rego dokona┼éem poprzednio?

4. Te mys╠üli nic nie znacza╠Ę.

Mys╠üli, kt├│rych jestem s╠üwiadomy, nic nie znacza╠Ę, poniewaz╠ç pr├│buje╠Ę mys╠ülec╠ü bez Boga. To, co nazywam ÔÇ×moimi” mys╠ülami, nie sa╠Ę to prawdziwe moje mys╠üli. Moje prawdziwe mys╠üli to takie, kt├│re mys╠üle╠Ę wraz z Bogiem. Nie jestem ich s╠üwiadomy, poniewaz╠ç wytworzy┼éem swoje mys╠üli, by zaje╠Ę┼éy ich miejsce. Chce╠Ę uznac╠ü, z╠çe te wytworzone przeze mnie mys╠üli nic nie znacza╠Ę i pragne╠Ę pozwolic╠ü im odejs╠üc╠ü. Chce╠Ę, by zosta┼éy zasta╠Ępione przez te, kt├│re sa╠Ę przeznaczone na ich miejsce. Moje mys╠üli sa╠Ę bez znaczenia, ale wszelkie stwarzanie opiera sie╠Ę na mys╠ülach, kt├│re mys╠üle╠Ę wraz z Bogiem.

5. Nigdy nie jestem wyprowadzony z r├│wnowagi z powodu, o kt├│rym mys╠üle╠Ę.

Nigdy nie jestem poruszony (zaniepokojony, poirytowany, przestraszony, zmartwiony, itp.) z powodu, o kt├│rym mys╠üle╠Ę, poniewaz╠ç stale pr├│buje╠Ę uzasadniac╠ü swoje mys╠üli. Cia╠Ęgle staram sie╠Ę uczynic╠ü je prawdziwymi. Czynie╠Ę ze wszystkich swych mys╠üli swoich wrog├│w i w ten spos├│b usprawiedliwiam swoja╠Ę z┼éos╠üc╠ü i stwarzam podstawy do ataku. Nie zdawa┼éem sobie sprawy, jak wielu rzeczy, spos╠ür├│d wszystkiego co widze╠Ę, uz╠çy┼éem niew┼éas╠üciwie, poprzez przypisanie im tej roli. Czyni┼éem to by pokonac╠ü system mys╠ülowy, kt├│ry mnie rani┼é i kt├│rego d┼éuz╠çej juz╠ç nie chce╠Ę. Chce╠Ę porzucic╠ü ten system mys╠ülowy.Lekcja 50
Lekcja 52

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>