Lekcja 52

Lekcja 51
Lekcja 53

Lekcja 52.

Listen to “LEKCJA 52 – powt├│rzenia lekcji 6-10” on Spreaker.

Dzisiejszy przegla╠Ęd obejmuje naste╠Ępuja╠Ęce idee:

6. Jestem poruszony9 (zaniepokojony, itd.), poniewaz╠ç widze╠Ę cos╠ü, czego nie ma.

Rzeczywistos╠üc╠ü nie jest nigdy przeraz╠çaja╠Ęca. Jest niemoz╠çliwe, by mog┼éa mnie ona poruszyc╠ü (zaniepokoic╠ü, itp.). Rzeczywistos╠üc╠ü przynosi ze soba╠Ę tylko doskona┼éy pok├│j. Gdy jestem poruszony, dzieje sie╠Ę tak zawsze dlatego, z╠çe zasta╠Ępi┼éem rzeczywistos╠üc╠ü wytworzonymi przez siebie iluzjami. Te iluzje sa╠Ę poruszaja╠Ęce, poniewaz╠ç nada┼éem im realnos╠üc╠ü i w ten spos├│b uzna┼éem rzeczywistos╠üc╠ü za iluzje╠Ę. Ale ta moja pomy┼éka nie ma wp┼éywu na nic, co jest Boz╠çym stworzeniem. A wie╠Ęc jestem zawsze poruszony z powodu czegos╠ü, co jest niczym.

7. Widze╠Ę tylko przesz┼éos╠üc╠ü.

Gdy patrze╠Ę wok├│┼é, pote╠Ępiam ten s╠üwiat, na kt├│ry spogla╠Ędam. Nazywam to widzeniem. Utrzymuje╠Ę w pamie╠Ęci przesz┼éos╠üc╠ü, wykorzystuja╠Ęc ja╠Ę przeciw kaz╠çdemu i wszystkiemu, czynia╠Ęc z nich swoich wrog├│w. Kiedy przebacze╠Ę sobie i przypomne╠Ę sobie Kim jestem, be╠Ęde╠Ę b┼éogos┼éawic╠ü kaz╠çdego i wszystko, co widze╠Ę. Nie be╠Ędzie wtedy przesz┼éos╠üci, a zatem nie be╠Ędzie wrog├│w. I spojrze╠Ę z mi┼éos╠ücia╠Ę na to wszystko, czego nie uda┼éo mi sie╠Ę poprzednio zobaczyc╠ü.

8. Mój umysł jest zaabsorbowany przeszłymi myślami.

Widze╠Ę tylko moje w┼éasne mys╠üli i m├│j umys┼é jest zaabsorbowany przesz┼éos╠ücia╠Ę. C├│z╠ç zatem moge╠Ę zobaczyc╠ü takim, jakim jest? Przygla╠Ędam sie╠Ę przesz┼éos╠üci aby zapobiec zas╠üwitaniu teraz╠üniejszos╠üci w mym umys╠üle. Musze╠Ę zrozumiec╠ü, z╠çe pr├│buje╠Ę uz╠çywac╠ü czasu przeciwko Bogu. Obym zdo┼éa┼é sie╠Ę nauczyc╠ü odsuwac╠ü od siebie przesz┼éos╠üc╠ü, us╠üwiadamiaja╠Ęc sobie, z╠çe czynia╠Ęc tak, odrzucam cos╠ü, co jest niczym.

9. Nie widze╠Ę niczego takim, jakim jest teraz.

Jes╠üli nie widze╠Ę niczego takim, jakim jest teraz, moz╠çna by zgodnie z prawda╠Ę powiedziec╠ü, z╠çe nie widze╠Ę niczego. Moge╠Ę widziec╠ü tylko to, co jest teraz. Wyb├│r nie polega na tym, czy widziec╠ü przesz┼éos╠üc╠ü, czy teraz╠üniejszos╠üc╠ü, ale tym wyborem jest to, czy widziec╠ü, czy tez╠ç nie widziec╠ü. To, co wybra┼éem aby widziec╠ü, kosztowa┼éo mnie utrate╠Ę duchowego widzenia. Teraz chcia┼ébym wybrac╠ü jeszcze raz, bym m├│g┼é widziec╠ü.

10. Moje mys╠üli nic nie znacza╠Ę.

Nie mam prywatnych mys╠üli. Jednak to w┼éas╠ünie prywatnych mys╠üli jestem tylko s╠üwiadomy. Jakie moga╠Ę miec╠ü te mys╠üli znaczenie? One przeciez╠ç nie istnieja╠Ę, a zatem nic nie znacza╠Ę. Jednak m├│j umys┼é jest cze╠Ęs╠ücia╠Ę stworzenia, jako cze╠Ęs╠üc╠ü swojego Stw├│rcy. Czy nie wola┼ébym raczej przy┼éa╠Ęczyc╠ü sie╠Ę do mys╠ülenia wszechs╠üwiata, niz╠ç przys┼éaniac╠ü wszystko, co jest naprawde╠Ę moje, moimi z╠ça┼éosnymi i bezsensownymi prywatnymi mys╠ülami?Lekcja 51
Lekcja 53

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>