Lekcja 53

Lekcja 52
Lekcja 54

Lekcja 53.

Listen to “LEKCJA 53 – powt├│rzenia lekcji 11-15” on Spreaker.

Dzis╠ü powt├│rzymy naste╠Ępuja╠Ęce idee:

11. Moje nic nie znacza╠Ęce mys╠üli ukazuja╠Ę mi nic nie znacza╠Ęcy s╠üwiat.

Poniewaz╠ç te mys╠üli, kt├│rych jestem s╠üwiadom, nic nie znacza╠Ę, s╠üwiat, kt├│ry je odzwierciedla, nie moz╠çe miec╠ü znaczenia. Wytw├│rca tego s╠üwiata jest szalony, i takim jest tez╠ç to, co ten s╠üwiat wytwarza. Rzeczywistos╠üc╠ü nie jest ob┼éa╠Ękana i opr├│cz szalonych mys╠üli mam r├│wniez╠ç prawdziwe mys╠üli. Moge╠Ę zatem widziec╠ü prawdziwy s╠üwiat, jes╠üli patrze╠Ę na moje prawdziwe mys╠üli jak na przewodnika mojego widzenia.

12. Jestem poruszony, poniewaz╠ç widze╠Ę s╠üwiat bez znaczenia.

Szalone mys╠üli sa╠Ę poruszaja╠Ęce. Wytwarzaja╠Ę bowiem s╠üwiat, w kt├│rym nigdzie nie ma z╠çadnego porza╠Ędku. Tylko chaos rza╠Ędzi s╠üwiatem, kt├│ry przedstawia soba╠Ę chaotyczne mys╠ülenie, a chaos nie opiera sie╠Ę na jakichkolwiek prawach. W takim s╠üwiecie nie moge╠Ę z╠çyc╠ü w pokoju. Jestem wdzie╠Ęczny, z╠çe ten s╠üwiat nie jest prawdziwy i z╠çe w og├│le nie potrzebuje╠Ę go widziec╠ü, chyba z╠çe postanowie╠Ę nadac╠ü mu wartos╠üc╠ü. Nie be╠Ęde╠Ę cenic╠ü tego, co jest ca┼ékowicie szalone i nie ma znaczenia.

13. Świat, który jest bez znaczenia, rodzi strach.

To, co jest ca┼ékowicie szalone, rodzi strach, poniewaz╠ç jest ca┼ékowicie zawodne i nie daje podstaw do zaufania. W szalen╠üstwie nie moz╠çna polegac╠ü na niczym. Ono nie zapewnia bezpieczen╠üstwa, ani nie daje nadziei. Ale taki s╠üwiat nie jest prawdziwy. Nada┼éem mu tylko z┼éudzenie prawdziwos╠üci i cierpia┼éem z powodu tego, z╠çe w to z┼éudzenie wierzy┼éem. Teraz postanawiam wycofac╠ü sie╠Ę z tej wiary i oprzec╠ü swe zaufanie na tym, co rzeczywiste. Dokonuja╠Ęc takiego wyboru uciekne╠Ę od wszelkich skutk├│w tego s╠üwiata strachu, poniewaz╠ç uznaje╠Ę, z╠çe on nie istnieje.

14. Bóg nie stworzył świata bez znaczenia.

Jak moz╠çe istniec╠ü s╠üwiat bez znaczenia, jes╠üli B├│g go nie stworzy┼é? On jest Z╠ür├│d┼éem wszelkiego znaczenia i wszystko, co jest prawdziwe, jest w Jego Umys╠üle. Jest to takz╠çe i w moim umys╠üle, poniewaz╠ç On stworzy┼é to wraz ze mna╠Ę. Dlaczego powinienem kontynuowac╠ü utrzymywanie cierpienia z powodu skutk├│w moich szalonych mys╠üli skoro moim domem jest doskona┼éos╠üc╠ü stworzenia? Niech wie╠Ęc przypomne╠Ę sobie moc mojej decyzji i rozpoznam, gdzie naprawde╠Ę zamieszkuje╠Ę.

15. Moje mys╠üli sa╠Ę wyobraz╠çeniami, kt├│re wytworzy┼éem.

Wszystko, co widze╠Ę, jest odbiciem moich mys╠üli. To w┼éas╠ünie moje mys╠üli m├│wia╠Ę mi gdzie jestem i czym jestem. Fakt, z╠çe widze╠Ę s╠üwiat, w kt├│rym istnieje cierpienie, strata i s╠ümierc╠ü, unaocznia mi, z╠çe widze╠Ę tylko odzwierciedlenie moich w┼éasnych szalonych mys╠üli i nie pozwalam moim prawdziwym mys╠ülom rzucic╠ü dobroczynnego s╠üwiat┼éa na to, co widze╠Ę. Jednak Boz╠ça droga jest pewna. Wyobraz╠çenia, kt├│re wytworzy┼éem, nie moga╠Ę uzyskac╠ü nad Nim z╠çadnej przewagi, poniewaz╠ç nie jest moja╠Ę wola╠Ę, by to sprawi┼éy. Moja wola jest Jego Wola╠Ę i nie be╠Ęde╠Ę mia┼é z╠çadnych bog├│w przed Nim.Lekcja 52
Lekcja 54

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>