Lekcja 54

Lekcja 53
Lekcja 55

Lekcja 54.

Listen to “LEKCJA 54 – powt├│rzenie lekcji 16-20” on Spreaker.

Oto przegla╠Ęd idei na dzisiaj:

16. Nie mam neutralnych myśli.

Neutralne mys╠üli nie sa╠Ę moz╠çliwe, poniewaz╠ç wszystkie mys╠üli maja╠Ę moc. One albo wytwarzaja╠Ę fa┼észywy s╠üwiat, albo prowadza╠Ę do prawdziwego s╠üwiata. Jednak mys╠üli nie moga╠Ę nie wywo┼éywac╠ü z╠çadnych skutk├│w. Tak, jak ten s╠üwiat, kt├│ry widze╠Ę, powstaje wskutek moich b┼ée╠Ęd├│w mys╠ülowych, tak samo pojawi sie╠Ę przed moimi oczami rzeczywisty s╠üwiat, gdy pozwole╠Ę by moje b┼ée╠Ędy zosta┼éy naprawione. Moje mys╠üli nie moga╠Ę byc╠ü czyms╠ü, co nie jest ani prawdziwe, ani fa┼észywe. One musza╠Ę byc╠ü albo prawdziwe, albo fa┼észywe. A to, co widze╠Ę, pokazuje mi, czym one sa╠Ę.

17. Nie widze╠Ę z╠çadnych neutralnych rzeczy.

To co widze╠Ę, jest s╠üwiadectwem tego, co mys╠üle╠Ę. Gdybym nie mys╠üla┼é, nie istnia┼ébym, poniewaz╠ç z╠çycie jest mys╠üla╠Ę. Niech spojrze╠Ę na ten s╠üwiat, kt├│ry widze╠Ę, jak na cos╠ü, co przedstawia m├│j w┼éasny stan umys┼éu. Wiem, z╠çe stan mojego umys┼éu moz╠çna zmienic╠ü. A zatem wiem takz╠çe, z╠çe ten s╠üwiat moge╠Ę r├│wniez╠ç zmienic╠ü.

18. Nie jestem sam w doświadczaniu skutków mojego widzenia.

Poniewaz╠ç nie mam prywatnych mys╠üli, nie moge╠Ę widziec╠ü prywatnego s╠üwiata. Nawet ta szalona idea oddzielenia musia┼éa byc╠ü wsp├│┼édzielona, zanim mog┼éa utworzyc╠ü podstawy tego s╠üwiata, kt├│ry widze╠Ę. Jednak to wsp├│┼édzielenie by┼éo dzieleniem sie╠Ę niczym. Moge╠Ę takz╠çe przywo┼éac╠ü moje prawdziwe mys╠üli, kt├│re wsp├│┼édziela╠Ę wszystko z wszystkimi. Tak, jak moje mys╠üli o oddzieleniu nawo┼éuja╠Ę do oddzielonych mys╠üli u innych, tak tez╠ç moje prawdziwe mys╠üli pobudzaja╠Ę w nich prawdziwe mys╠üli. I ten s╠üwiat, kt├│ry moje prawdziwe mys╠üli mi pokazuja╠Ę, zas╠üwita w ich widzeniu, tak jak i w moim.

19. Nie jestem sam w doświadczaniu skutków moich myśli.

W niczym (czego dos╠üwiadczam) nie jestem sam. Wszystko, co mys╠üle╠Ę lub m├│wie╠Ę albo czynie╠Ę, naucza ca┼éy wszechs╠üwiat. Syn Boga nie moz╠çe mys╠ülec╠ü lub m├│wic╠ü albo czynic╠ü czegokolwiek na pr├│z╠çno. Nie moz╠çe on byc╠ü w niczym sam. Jest zatem w mojej mocy zmienic╠ü kaz╠çdy umys┼é wraz z moim, poniewaz╠ç moc Boga jest moja.

20. Jestem zdecydowany aby widzieć.

Rozpoznaja╠Ęc wsp├│┼édzielona╠Ę nature╠Ę moich mys╠üli, stanowczo decyduje╠Ę sie╠Ę na to, aby widziec╠ü. Chcia┼ébym przyjrzec╠ü sie╠Ę s╠üwiadectwom, kt├│re ukazuja╠Ę mi, z╠çe mys╠ülenie tego s╠üwiata zmieni┼éo sie╠Ę. Chcia┼ébym ujrzec╠ü dow├│d tego, z╠çe to, co zosta┼éo dokonane przeze mnie, umoz╠çliwi┼éo mi┼éos╠üci by zasta╠Ępi┼éa strach, umoz╠çliwi┼éo s╠ümiechowi by zasta╠Ępi┼é ┼ézy i umoz╠çliwi┼éo obfitos╠üci by zasta╠Ępi┼éa strate╠Ę. Chcia┼ébym ujrzec╠ü rzeczywisty s╠üwiat i pozwolic╠ü mu by mnie nauczy┼é, z╠çe moja wola i Wola Boga sa╠Ę jednos╠ücia╠Ę.Lekcja 53
Lekcja 55

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>