Lekcja 68

Lekcja 67
Lekcja 69

Lekcja 68.

Listen to “LEKCJA 68 – Mi┼éos╠üc╠ü nie z╠çywi z╠çalu.” on Spreaker.

Mi┼éos╠üc╠ü na nic sie╠Ę nie skarz╠çy.

Ty, kt├│ry jestes╠ü stworzony przez mi┼éos╠üc╠ü na jej podobien╠üstwo, nie moz╠çesz miec╠ü do kogos╠ü z╠çalu czy skarz╠çyc╠ü sie╠Ę na cos╠ü i r├│wnoczes╠ünie znac╠ü swoja╠Ę Jaz╠ün╠ü. Skarz╠çyc╠ü sie╠Ę na cos╠ü oznacza zapomniec╠ü kim jestes╠ü. Miec╠ü poczucie krzywdy oznacza postrzegac╠ü siebie jako cia┼éo. Miec╠ü z╠çal do kogos╠ü oznacza pozwolic╠ü ego rza╠Ędzic╠ü twym umys┼éem i skazac╠ü cia┼éo na s╠ümierc╠ü. Moz╠çe jeszcze w pe┼éni nie zdajesz sobie sprawy z tego, co przejawianie z╠çalu i utrzymywanie poczucia krzywdy czyni w twym umys╠üle. Ono wydaje sie╠Ę oddzielac╠ü cie╠Ę od twego Z╠ür├│d┼éa i czynic╠ü ciebie do Niego niepodobnym. Ono sprawia, z╠çe wierzysz, iz╠ç twe Z╠ür├│d┼éo jest takie samo, jak mys╠ülisz, z╠çe ty sie╠Ę sta┼ées╠ü, poniewaz╠ç nikt nie moz╠çe wyobrazic╠ü sobie swego Stw├│rcy jako niepodobnego do niego.

Twoja Jaz╠ün╠ü, od kt├│rej jestes╠ü odcie╠Ęty, lecz kt├│ra jest s╠üwiadoma podobien╠üstwa do Swego Stw├│rcy, wydaje sie╠Ę spac╠ü, podczas gdy cze╠Ęs╠üc╠ü twego umys┼éu, kt├│ra w swych snach tka swe iluzje, wydaje sie╠Ę byc╠ü s╠üwiadoma. Czy wszystko to moz╠çe brac╠ü sie╠Ę z z╠çalu i poczucia krzywdy? O tak! albowiem ten, kt├│ry sie╠Ę na cos╠ü skarz╠çy, zaprzecza, z╠çe zosta┼é stworzony przez mi┼éos╠üc╠ü i w jego snach o nienawis╠üci Stw├│rca sta┼é sie╠Ę dla niego przeraz╠çaja╠Ęcy. Kt├│z╠ç moz╠çe s╠ünic╠ü o nienawis╠üci i nie bac╠ü sie╠Ę Boga?

Jest tak pewne, z╠çe ci, kt├│rzy sie╠Ę na cos╠ü skarz╠ça╠Ę, zmienia╠Ę swe wyobraz╠çenie na temat Boga, jak jest pewne, z╠çe B├│g stworzy┼é ich na Swoje podobien╠üstwo i ustanowi┼é ich cze╠Ęs╠ücia╠Ę Siebie. Jest tak pewne, z╠çe ci, kt├│rzy sie╠Ę na cos╠ü z╠çala╠Ę, be╠Ęda╠Ę cierpiec╠ü z powodu poczucia winy, jak jest pewne, z╠çe ci, kt├│rzy przebaczaja╠Ę, odnajda╠Ę pok├│j. Jest tak pewne, z╠çe ci, kt├│rzy utrzymuja╠Ę w sobie poczucie krzywdy, zapomna╠Ę kim sa╠Ę, jak jest pewne, z╠çe ci, kt├│rzy przebaczaja╠Ę, przypomna╠Ę to sobie.

Czy nie chcia┼ébys╠ü zaniechac╠ü swych skarg i z╠çal├│w, jes╠üli bys╠ü wierzy┼é, z╠çe to wszystko prawda? Moz╠çe mys╠ülisz, z╠çe nie potrafisz oddalic╠ü od siebie swego poczucia krzywdy? Jest to po prostu sprawa motywacji. Dzis╠ü postaramy sie╠Ę dowiedziec╠ü, jak czu┼ébys╠ü sie╠Ę bez skarz╠çenia na cokolwiek. Jes╠üli odniesiesz w tym choc╠üby niewielki sukces, w├│wczas juz╠ç nigdy wie╠Ęcej nie be╠Ędziesz mia┼é problem├│w z motywacja╠Ę.

Rozpocznij dzisiejsza╠Ę przed┼éuz╠çona╠Ę sesje╠Ę c╠üwiczeniowa╠Ę od odnalezienia w swym umys╠üle tych, kt├│rych uwaz╠çasz za g┼é├│wnych swych krzywdzicieli i do kt├│rych masz najwie╠Ększy z╠çal. Niekt├│rych z nich be╠Ędzie ci ┼éatwo odnalez╠üc╠ü. Naste╠Ępnie pomys╠ül o tych, wzgle╠Ędem kt├│rych masz jakies╠ü pozornie drobne skargi, ale kt├│rych lubisz, a moz╠çe nawet uwaz╠çasz, z╠çe kochasz. Szybko stanie sie╠Ę widoczne, z╠çe nie istnieje nikt taki, wobec kt├│rego nie mia┼ébys╠ü z╠çadnych zastrzez╠çen╠ü. W┼éas╠ünie to uczyni┼éo cie╠Ę samotnym w ca┼éym wszechs╠üwiecie w postrzeganiu samego siebie.

Postan├│w teraz postrzegac╠ü wszystkich tych ludzi jako przyjaci├│┼é. Zwr├│c╠ü sie╠Ę do nich wszystkich, m├│wia╠Ęc w mys╠ülach do kaz╠çdego z nich po kolei co naste╠Ępuje:

Chcia┼ébym uwaz╠çac╠ü ciebie za mojego przyjaciela, bym m├│g┼é sobie przypomniec╠ü, z╠çe jestes╠ü cze╠Ęs╠ücia╠Ę mnie i bym m├│g┼é poznac╠ü samego siebie.

Spe╠Ędz╠ü pozosta┼éa╠Ę cze╠Ęs╠üc╠ü sesji c╠üwiczeniowej staraja╠Ęc sie╠Ę mys╠ülec╠ü o sobie jako o ca┼ékowicie zaprzyjaz╠ünionym z kaz╠çdym i ze wszystkim, bezpiecznym w s╠üwiecie, kt├│ry cie╠Ę chroni i kocha i kt├│rego ty tez╠ç kochasz. Pr├│buj┬áodczuc╠ü otaczaja╠Ęce cie╠Ę bezpieczen╠üstwo, czuwaja╠Ęce nad toba╠Ę i be╠Ęda╠Ęce dla ciebie oparciem. Spr├│buj uwierzyc╠ü, chociaz╠ç na chwile╠Ę, z╠çe nic nie jest wstanie cie╠Ę skrzywdzic╠ü. A na zakon╠üczenie sesji powiedz sobie:

Mi┼éos╠üc╠ü na nic sie╠Ę nie skarz╠çy. Gdy pozwole╠Ę wszystkim swym z╠çalom odejs╠üc╠ü, poznam, z╠çe jestem w pe┼éni bezpieczny.

Kiedykolwiek jakas╠ü mys╠ül zawieraja╠Ęca z╠çal czy skarge╠Ę znowu pojawi sie╠Ę, w├│wczas zastosuj kr├│tkie c╠üwiczenie zawieraja╠Ęce dzisiejsza╠Ę idee╠Ę w naste╠Ępuja╠Ęcej postaci:

Mi┼éo┼Ť─ç nigdy si─Ö nie skar┼╝y. Nie zawiod─Ö swojej Ja┼║ni.

Dodatkowo, powtarzaj dzisiejsz─ů ide─Ö kilka razy na godzin─Ö w tej formie:

Mi┼éo┼Ť─ç nigdy si─Ö nie skar┼╝y. Chcia┼ébym do┼Ťwiadczy─ç swojej Ja┼║ni poprzez od┼éo┼╝enie na bok wszystkich swych ┼╝al├│w i przebudzenie si─Ö w Niej.Lekcja 67
Lekcja 69

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>