Lekcja 72

Lekcja 71
Lekcja 73

Lekcja 72.

Listen to “LEKCJA 72 – Podtrzymywanie z╠çalo╠üw to atak na Boz╠çy plan zbawienia.” on Spreaker.

Skargi i z╠çale sa╠Ę atakiem na Boz╠çy plan zbawienia.

Chociaz╠ç uznalis╠ümy, z╠çe plan zbawienia ego jest przeciwny Boz╠çemu, nie podkres╠ülilis╠ümy dotychczas, z╠çe jest to czynny atak na Jego plan i rozmys╠ülna pr├│ba jego zniszczenia. W tym ataku, Bogu sa╠Ę przypisane cechy, kt├│re w rzeczywistos╠üci odnosza╠Ę sie╠Ę do ego, podczas gdy ego wydaje sie╠Ę przyjmowac╠ü cechy Boga.

Podstawowym z╠çyczeniem ego jest zasta╠Ępic╠ü Boga. Faktycznie, ego jest fizycznym ucieles╠ünieniem tego z╠çyczenia. Bowiem jest to takie z╠çyczenie, kt├│re wydaje sie╠Ę otaczac╠ü umys┼é cia┼éem, trzymaja╠Ęc go w oddzieleniu i samotnos╠üci, niezdolnego by dotrzec╠ü do innych umys┼é├│w inaczej niz╠ç przez cia┼éo, kt├│re zosta┼éo po to wytworzone, by go uwie╠Ęzic╠ü. Ograniczanie ┼éa╠Ęcznos╠üci nie moz╠çe byc╠ü najlepszym s╠ürodkiem jej rozwijania. Jednak ego chcia┼éoby, bys╠ü uwierzy┼é, z╠çe tak jest.

Chociaz╠ç pr├│by utrzymywania ograniczen╠ü, jakie cia┼éo chcia┼éoby nak┼éadac╠ü, jest tu oczywiste, nie jest moz╠çe wystarczaja╠Ęco widoczne, dlaczego skargi i z╠çale sa╠Ę atakiem na Boz╠çy plan zbawienia. Rozwaz╠çmy wie╠Ęc to wszystko, z powodu czego jestes╠ü sk┼éonny sie╠Ę uz╠çalac╠ü, lub na co sie╠Ę skarz╠çysz. Czyz╠ç nie jest to zawsze zwia╠Ęzane z czyms╠ü, co czyni cia┼éo? Jakas╠ü osoba m├│wi cos╠ü, co ci sie╠Ę nie podoba. Ktos╠ü czyni cos╠ü, co cie╠Ę draz╠çni lub denerwuje. Ktos╠ü ÔÇ×zdradza” swym zachowaniem swe nieprzyjazne mys╠üli.

Nie wchodzisz w kontakt z tym, czym jest ta osoba. Przeciwnie, wy┼éa╠Ęcznie trapi cie╠Ę to, co czyni on poprzez swoje cia┼éo. Doznajesz nie tylko niepowodzenia w tym, by pom├│c mu uwolnic╠ü sie╠Ę od ograniczen╠ü cia┼éa. Pr├│bujesz czynnie utrzymywac╠ü go w ciele, przez pomylenie go z cia┼éem i osa╠Ędzenie ich obu jakby byli jednym. W tym w┼éas╠ünie tkwi atak na Boga, gdyz╠ç jes╠üli Jego Syn jest tylko cia┼éem, to On musi byc╠ü tez╠ç tylko cia┼éem. Stw├│rca ca┼ékowicie niepodobny do swego stworzenia jest nie do pomys╠ülenia.

Jes╠üli B├│g jest cia┼éem, to czym musi byc╠ü Jego plan zbawienia? Czym m├│g┼éby on byc╠ü, jak nie s╠ümiercia╠Ę? Pr├│by przedstawienia Go jako Autora z╠çycia, a nie s╠ümierci, musza╠Ę prowadzic╠ü do wniosku, z╠çe jest on k┼éamca╠Ę i oszustem, sk┼éadaja╠Ęcym fa┼észywe obietnice i oferuja╠Ęcym iluzje w miejsce prawdy. Pozorna rzeczywistos╠üc╠ü cia┼éa czyni taki wizerunek Boga ca┼ékiem przekonywuja╠Ęcym. Faktycznie, jes╠üli to cia┼éo by┼éoby prawdziwe, by┼éoby naprawde╠Ę trudno unikna╠Ęc╠ü takiego wniosku. A kaz╠çda skarga, kt├│ra╠Ę sk┼éadasz, wskazuje na to, z╠çe to cia┼éo jest rzeczywiste. Ona ca┼ékowicie pomija to, czym naprawde╠Ę jest tw├│j brat. Ona umacnia twa╠Ę wiare╠Ę, z╠çe on jest cia┼éem i pote╠Ępia go za to. Ona zapewnia, z╠çe jego zbawieniem musi byc╠ü s╠ümierc╠ü, dokonuja╠Ęc projekcji tego ataku na Boga i obarczaja╠Ęc Go za to odpowiedzialnos╠ücia╠Ę.

Na ta╠Ę starannie przygotowana╠Ę arene╠Ę, gdzie z┼ée zwierze╠Ęta gonia╠Ę za swoja╠Ę zdobycza╠Ę i gdzie nie moz╠çe zjawic╠ü sie╠Ę litos╠üc╠ü, przybywa ego by cie╠Ę zbawic╠ü. B├│g uczyni┼é cie╠Ę cia┼éem. Bardzo dobrze. Wie╠Ęc zaakceptuj to i ba╠Ędz╠ü zadowolony. Jako cia┼éo, nie pozw├│l sie╠Ę pozbawic╠ü tego, co cia┼éo oferuje. Wez╠ü te╠Ę odrobine╠Ę, kt├│ra╠Ę moz╠çesz dostac╠ü. B├│g nie da┼é ci nic. Cia┼éo jest twoim jedynym zbawicielem. Ono jest s╠ümiercia╠Ę Boga i twoim zbawieniem.

Taka jest powszechna wiara tego s╠üwiata, kt├│ry widzisz. Niekt├│rzy nienawidza╠Ę cia┼éa, pr├│buja╠Ęc go zranic╠ü i upokorzyc╠ü. Inni kochaja╠Ę cia┼éo, pr├│buja╠Ęc go wys┼éawiac╠ü i chwalic╠ü. Ale jes╠üli cia┼éo zajmuje centralne miejsce twojej koncepcji siebie, atakujesz Boz╠çy plan zbawienia, sk┼éadaja╠Ęc swoje skargi przeciwko Niemu i Jego stworzeniu, a wtedy nie moz╠çesz us┼éyszec╠ü G┼éosu prawdy i powitac╠ü Go jak swego Przyjaciela. Wybrany przez ciebie zbawiciel zajmuje Jego miejsce. Teraz on jest twoim przyjacielem, a On twoim wrogiem.

Be╠Ędziemy pr├│bowac╠ü dzis╠ü zaprzestania tych bezsensownych atak├│w na zbawienie. Zamiast tego postaramy sie╠Ę serdecznie je powitac╠ü. Twoje wywr├│cone do g├│ry nogami postrzeganie by┼éo rujnuja╠Ęce dla pokoju twego umys┼éu. Postrzega┼ées╠ü siebie jako cia┼éo, a prawde╠Ę widzia┼ées╠ü na zewna╠Ętrz siebie, trzymana╠Ę pod kluczem przez twoja╠Ę s╠üwiadomos╠ücia╠Ę przez ograniczenia cia┼éa. Teraz zamierzamy spr├│bowac╠ü zobaczyc╠ü to inaczej.

S╠üwiat┼éo prawdy jest w nas i zosta┼éo umieszczone tam przez Boga. To cia┼éo jest na zewna╠Ętrz nas i nie jest ono naszym zmartwieniem. Byc╠ü bez cia┼éa, to byc╠ü w swym naturalnym stanie. Rozpoznac╠ü, z╠çe s╠üwiat┼éo prawdy jest w nas, to rozpoznac╠ü nas takimi, jakimi jestes╠ümy. Widziec╠ü nasza╠Ę Jaz╠ün╠ü jako oddzielona╠Ę od cia┼éa, to zakon╠üczyc╠ü atak na Boz╠çy plan zbawienia i zaakceptowac╠ü go. A tam, gdzie Jego plan jest zaakceptowany, jest juz╠ç zrealizowany.

Naszym celem d┼éuz╠çszych dzisiejszych c╠üwiczen╠ü jest stac╠ü sie╠Ę s╠üwiadomym tego, z╠çe Boz╠çy plan zbawienia┬ázosta┼é juz╠ç w nas zrealizowany. Aby osia╠Ęgna╠Ęc╠ü ten cel, musimy atak zasta╠Ępic╠ü akceptacja╠Ę. Tak d┼éugo, jak atakujemy Boz╠çy plan zbawienia, nie moz╠çemy zrozumiec╠ü, czym on jest dla nas. Tak wie╠Ęc atakujemy to, czego nie rozpoznajemy. Teraz zamierzamy od┼éoz╠çyc╠ü osa╠Ęd na bok i zapytac╠ü, jaki B├│g ma dla nas plan zbawienia:

Naste╠Ępnie poczekamy w ciszy na jego odpowiedz╠ü. Poprzednio atakowalis╠ümy Boz╠çy plan zbawienia, nie czekaja╠Ęc na to, by us┼éyszec╠ü, czym on jest. Wykrzykiwalis╠ümy nasze skargi tak g┼éos╠üno, z╠çe nie s┼éyszelis╠ümy Jego G┼éosu. Uz╠çywalis╠ümy naszych skarg by zamkna╠Ęc╠ü swe oczy i zatkac╠ü swe uszy.

Teraz chcielibys╠ümy widziec╠ü, s┼éyszec╠ü i dowiedziec╠ü sie╠Ę. ÔÇ×Czym jest zbawienie, Ojcze?”. Zapytaj, a dostaniesz odpowiedz╠ü. Szukaj, a znajdziesz. Nie be╠Ędziemy juz╠ç wie╠Ęcej pytac╠ü ego, czym jest zbawienie i gdzie moz╠çna je znalez╠üc╠ü. Pytamy o to prawde╠Ę. Ba╠Ędz╠ü wie╠Ęc pewien, z╠çe odpowiedz╠ü be╠Ędzie prawdziwa, ze wzgle╠Ędu na to, Kogo pytasz.

Zawsze, gdy czujesz, z╠çe twoja pewnos╠üc╠ü maleje, a twoja nadzieja osia╠Ęgnie╠Ęcia sukcesu podlega wahaniom i opuszcza cie╠Ę, powtarzaj twe pytanie i twoja╠Ę pros╠übe╠Ę, pamie╠Ętaja╠Ęc, z╠çe pytasz nieskon╠üczonego Stw├│rce╠Ę nieskon╠üczonos╠üci, Kt├│ry stworzy┼é cie╠Ę na Sw├│j obraz i podobien╠üstwo:

Czym jest zbawienie, Ojcze? Nie wiem tego. Powiedz mi, abym mógł zrozumieć.

On odpowie. B─ůd┼║ zdecydowany s┼éysze─ç.

Jedno lub moz╠çe dwa kr├│tkie c╠üwiczenia na godzine╠Ę dzis╠ü wystarcza╠Ę, poniewaz╠ç be╠Ęda╠Ę troche╠Ę d┼éuz╠çsze niz╠ç zwykle. Te c╠üwiczenia powinny rozpoczynac╠ü sie╠Ę tym:

Skargi i z╠çale sa╠Ę atakiem na Boz╠çy plan zbawienia. Obym zaakceptowa┼é go zamiast nich. Czym jest zbawienie, Ojcze?

Następnie czekaj około minuty w ciszy, najlepiej z zamkniętymi oczami i nasłuchuj jego odpowiedzi.Lekcja 71
Lekcja 73

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>