Lekcja 73

Lekcja 72
Lekcja 74

Lekcja 73.

Listen to “LEKCJA 73 – Moj─ů wol─ů jest, by nasta┼éa ┼Ťwiat┼éo┼Ť─ç.” on Spreaker.

Chce╠Ę by sta┼éo sie╠Ę s╠üwiat┼éo.

Dzis╠ü rozwaz╠çamy wole╠Ę, kt├│ra╠Ę wsp├│┼édzielisz z Bogiem. To nie to samo, co puste z╠çyczenia ego, z kt├│rych powstaje ciemnos╠üc╠ü i nicos╠üc╠ü. Wola, kt├│ra╠Ę wsp├│┼édzielisz z Bogiem, ma wszelka╠Ę moc stw├│rcza╠Ę. Pr├│z╠çne z╠çyczenia ego nie sa╠Ę wsp├│┼édzielone, a wie╠Ęc nie maja╠Ę z╠çadnej mocy. Jego z╠çyczenia nie sa╠Ę pr├│z╠çne tylko w tym sensie, z╠çe moga╠Ę one wytwarzac╠ü s╠üwiat iluzji, w kt├│ry twa wiara moz╠çe byc╠ü bardzo mocna. Ale sa╠Ę one naprawde╠Ę pr├│z╠çne w kategoriach stwarzania. One nie tworza╠Ę niczego, co jest prawdziwe.

Pr├│z╠çne z╠çyczenia i skargi sa╠Ę wsp├│lnikami czy wsp├│┼éproducentami w przedstawianiu tego s╠üwiata, kt├│ry widzisz. To te z╠çyczenia da┼éy mu pocza╠Ętek, a potrzeba ego by sie╠Ę skarz╠çyc╠ü, konieczna by ten s╠üwiat utrzymac╠ü, zaludnia go postaciami, kt├│re wydajaja╠Ę sie╠Ę atakowac╠ü ciebie i wzywac╠ü do ÔÇ×sprawiedliwego” ukarania. Te postacie sa╠Ę pos╠ürednikami, kt├│rych ego zatrudnia do handlowania skargami. Ci pos╠ürednicy stoja╠Ę pomie╠Ędzy twoja╠Ę s╠üwiadomos╠ücia╠Ę i rzeczywistos╠ücia╠Ę twego brata. Spogla╠Ędaja╠Ęc na nich nie poznajesz swoich braci czyli swojej Jaz╠üni.

W tej dziwnej wymianie, w kt├│rej handluje sie╠Ę wina╠Ę na prawo i na lewo, a skargi rosna╠Ę z kaz╠çda╠Ę wymiana╠Ę, twoja wola zostaje utracona. Czy taki s╠üwiat m├│g┼éby byc╠ü stworzony przez Wole╠Ę, kt├│ra╠Ę Syn Boz╠çy wsp├│┼édzieli ze swym Ojcem? Stwarzanie jest wsp├│lna╠Ę Wola╠Ę Obydwu. Czy B├│g m├│g┼éby stworzyc╠ü s╠üwiat, kt├│ry Go zabija?

Dzis╠ü spr├│bujemy jeszcze raz dotrzec╠ü do s╠üwiata, kt├│ry jest w zgodzie z twoja╠Ę wola╠Ę. W tym s╠üwiecie jest┬ás╠üwiat┼éo, poniewaz╠ç nie sprzeciwia sie╠Ę on Woli Boga. Nie jest on Niebem, ale blask Nieba go os╠üwietla. Ciemnos╠üc╠ü znikne╠Ę┼éa. Pr├│z╠çne z╠çyczenia ego zosta┼éy wycofane. Jednak s╠üwiat┼éo, kt├│re w nim s╠üwieci, odzwierciedla twoja╠Ę wole╠Ę, a zatem musi byc╠ü ono w tobie i tam go be╠Ędziemy szukac╠ü.

Tw├│j obraz s╠üwiata moz╠çe odbijac╠ü tylko to, co jest wewna╠Ętrz. Ani z╠ür├│d┼éa s╠üwiat┼éa, ani ciemnos╠üci, nie moz╠çna odnalez╠üc╠ü na zewna╠Ętrz. Skargi zaciemniaja╠Ę tw├│j umys┼é i dlatego widzisz zaciemniony s╠üwiat. Przebaczenie znosi ciemnos╠üc╠ü, ponownie umacnia twa╠Ę wole╠Ę i umoz╠çliwia tobie ogla╠Ędanie s╠üwiata s╠üwiat┼éos╠üci. Cze╠Ęsto podkres╠ülalis╠ümy, z╠çe bariere╠Ę utworzona╠Ę ze skarg i zaz╠çalen╠ü moz╠çna ┼éatwo przekroczyc╠ü i nie moz╠çe ona zagradzac╠ü doste╠Ępu do twego zbawienia. Pow├│d tego jest bardzo prosty. Czy naprawde╠Ę chcesz byc╠ü w piekle? Czy naprawde╠Ę chcesz p┼éakac╠ü, cierpiec╠ü i umrzec╠ü?

Zapomnij o argumentach ego, kt├│re zmierza do udowodnienia, z╠çe to wszystko jest naprawde╠Ę Niebem. Wiesz, z╠çe tak nie jest. Nie moz╠çesz chciec╠ü tego dla siebie. Istnieje pewna granica, poza kt├│ra╠Ę iluzje nie moga╠Ę dzia┼éac╠ü. Cierpienie nie jest szcze╠Ęs╠üciem, a ty naprawde╠Ę chcesz szcze╠Ęs╠ücia. Taka jest twoja wola w s╠üwietle prawdy. I dlatego zbawienie jest r├│wniez╠ç twoja╠Ę wola╠Ę. Chcesz odnies╠üc╠ü sukces w tym, co be╠Ędziemy starali sie╠Ę dzisiaj zrobic╠ü. Podejmiemy sie╠Ę tego z twoim b┼éogos┼éawien╠üstwem i twoja╠Ę radosna╠Ę zgoda╠Ę.

Odniesiemy dzis╠ü sukces, jes╠üli be╠Ędziesz pamie╠Ęta┼é, z╠çe chcesz dla siebie zbawienia. Chcesz zaakceptowac╠ü Boz╠çy plan poniewaz╠ç go wsp├│┼édzielisz. Naprawde╠Ę nie masz z╠çadnych z╠çyczen╠ü, kt├│re moga╠Ę mu sie╠Ę sprzeciwic╠ü i nie chcesz tego robic╠ü. Zbawienie jest dla ciebie. Nade wszystko chcesz wolnos╠üci, by sobie przypomniec╠ü, Kim naprawde╠Ę jestes╠ü. Dzisiaj to w┼éas╠ünie ego pozostaje bezsilne wobec twojej woli. Twoja wola jest wolna i nic nie moz╠çe temu przeszkodzic╠ü.

Dlatego tez╠ç podejmiemy sie╠Ę dzisiejszych c╠üwiczen╠ü z przepe┼éniona╠Ę szcze╠Ęs╠üciem ufnos╠ücia╠Ę, pewni, z╠çe odnajdziemy to, co jest twa╠Ę wola╠Ę by odnalez╠üc╠ü i przypomnimy sobie to, co jest twa╠Ę wola╠Ę aby sobie przypomniec╠ü. Z╠çadne pr├│z╠çne z╠çyczenia nie moga╠Ę nas powstrzymac╠ü, ani tez╠ç zwies╠üc╠ü nas jaka╠Ęs╠ü iluzja╠Ę si┼éy. Dzis╠ü niech wype┼éni sie╠Ę twoja wola i zakon╠üczy na zawsze twe ob┼éa╠Ękane przekonanie, z╠çe wybierasz piek┼éo zamiast Nieba.

D┼éuz╠çsze c╠üwiczenia rozpoczniemy uznaniem, z╠çe Boz╠çy plan zbawienia i tylko Jego plan jest ca┼ékowicie zgodny z twoja╠Ę wola╠Ę. Nie jest on celem jakiejs╠ü obcej mocy, kt├│ra popycha cie╠Ę wbrew twej che╠Ęci. Jego celem jest to, bys╠ü ty i tw├│j Ojciec byli w doskona┼éej zgodzie. Odniesiesz dzis╠ü sukces, nadszed┼é bowiem czas na uwolnienie Syna Boga od piek┼éa i od wszelkich pr├│z╠çnych z╠çyczen╠ü. Jego wola be╠Ędzie dzis╠ü przywr├│cona jego s╠üwiadomos╠üci. On chce w tym waz╠çnym dniu spojrzec╠ü na s╠üwiat┼éo, kt├│re jest w nim i byc╠ü zbawionym.

Po przypomnieniu sobie tego i postanowieniu, by zatrzymac╠ü twa╠Ę jasno wyraz╠çona╠Ę wole╠Ę w umys╠üle, powiedz do siebie z ┼éagodna╠Ę stanowczos╠ücia╠Ę i spokojna╠Ę pewnos╠ücia╠Ę:

Chce╠Ę, by sta┼éo sie╠Ę s╠üwiat┼éo. Niechaj ujrze╠Ę s╠üwiat┼éo, kt├│re odzwierciedla Boz╠ça╠Ę Wole╠Ę i moja╠Ę wole╠Ę.

Naste╠Ępnie pozw├│l wyrazic╠ü sie╠Ę swej woli, po┼éa╠Ęczonej z Wola╠Ę Boga i zjednoczonej z twa╠Ę Jaz╠ünia╠Ę. Powierz reszte╠Ę sesji c╠üwiczeniowej Ich przewodnictwu. Do┼éa╠Ęcz do Nich i pozw├│l sie╠Ę przez Nich prowadzic╠ü.

W kr├│tkich c╠üwiczeniach od nowa wyg┼éos╠ü deklaracje╠Ę w kwestii tego, czego naprawde╠Ę chcesz. Powiedz:

Chce╠Ę by sta┼éo sie╠Ę s╠üwiat┼éo. Moja╠Ę wola╠Ę nie jest ciemnos╠üc╠ü.

Nalez╠çy to powtarzac╠ü kilka razy na godzine╠Ę. Jednak naj waz╠çni ej sze j est to, aby zastosowac╠ü dzisiej sza╠Ę idee╠Ę w tej postaci natychmiast, gdy pojawia sie╠Ę pokusa wyraz╠çenia z╠çalu lub skargi jakiegokolwiek rodzaju. To pomoz╠çe ci oddalic╠ü od siebie te skargi i z╠çale, zamiast przywia╠Ęzywac╠ü do nich wage╠Ę i ukrywac╠ü w ciemnos╠üci.Lekcja 72
Lekcja 74

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>