Lekcja 74

Lekcja 73
Lekcja 75

Lekcja 74.

Listen to “LEKCJA 74 – Nie ma innej woli niz╠ç Wola Boga.” on Spreaker.

Nie ma innej woli oprócz Bożej.

Dzisiejsza idea mo┼╝e by─ç uwa┼╝ana za g┼é├│wn─ů my┼Ťl, w kierunku kt├│rej zmierzaj─ů wszystkie nasze┬ác╠üwiczenia. Jedyna╠Ę Wola╠Ę jest Wola Boz╠ça. Gdy to uznasz, uznasz, z╠çe twoja wola jest Jego Wola╠Ę. Przekonanie, z╠çe moz╠çliwy jest mie╠Ędzy nimi konflikt, znika. Pok├│j zaste╠Ępuje dziwna╠Ę idee╠Ę, z╠çe jestes╠ü rozdarty przez cele be╠Ęda╠Ęce w konflikcie. Be╠Ęda╠Ęc wyrazem Woli Boga, nie masz z╠çadnego innego celu, opr├│cz Jego celu.

Dzisiejsza idea niesie z soba╠Ę wielki pok├│j i c╠üwiczenia na dzis╠ü przeznaczone maja╠Ę na celu jego odnalezienie. Sama idea jest w pe┼éni prawdziwa. Zatem nie moz╠çe wywo┼éywac╠ü iluzji. Bez iluzji konflikt nie jest moz╠çliwy. Postarajmy sie╠Ę to dzis╠ü rozpoznac╠ü i dos╠üwiadczyc╠ü pokoju, jaki to rozpoznanie przynosi.

Rozpocznij d┼éuz╠çsze c╠üwiczenia powtarzaja╠Ęc te mys╠üli kilka razy, powoli i z mocnym postanowieniem zrozumienia, co one znacza╠Ę i zatrzymania ich w umys╠üle:

Nie ma innej woli opr├│cz Boz╠çej. Nie moge╠Ę wie╠Ęc pozostawac╠ü w konflikcie.

Naste╠Ępnie pos╠üwie╠Ęc╠ü kilka minut na dodanie kilku powia╠Ęzanych z tym mys╠üli, takich jak:

Jestem spokojny.

Nic nie moz╠çe mnie zaniepokoic╠ü. Moja wola jest Boz╠ça╠Ę Wola╠Ę. Moja wola i Boz╠ça Wola sa╠Ę jednym.

B├│g chce pokoju dla Swego Syna.

Podczas tej wste╠Ępnej fazy, ba╠Ędz╠ü pewny, z╠çe szybko poradzisz sobie z jakimis╠ü pozostaja╠Ęcymi w konflikcie mys╠ülami, kt├│re moga╠Ę pojawic╠ü sie╠Ę w twym umys╠üle. Powiedz sobie w├│wczas natychmiast:

Jes╠üli masz jakies╠ü mys╠üli wywo┼éuja╠Ęce konflikt, kt├│ry wydaje sie╠Ę szczeg├│lnie trudny do rozwia╠Ęzania, wybierz je do specjalnych rozwaz╠çan╠ü. Przemys╠ül je kr├│tko, ale bardzo dok┼éadnie, ustal osobe╠Ę czy osoby i sytuacje╠Ę lub sytuacje zaangaz╠çowane w ten konflikt i powiedz sobie:

Nie ma innej woli opr├│cz Boz╠çej. Wsp├│┼édziele╠Ę ja╠Ę z Nim. Moje konflikty dotycza╠Ęce______nie moga╠Ę byc╠ü prawdziwe.

Gdy juz╠ç oczys╠ücisz w ten spos├│b sw├│j umys┼é, zamknij swe oczy i staraj sie╠Ę dos╠üwiadczyc╠ü pokoju, do kt├│rego twa rzeczywistos╠üc╠ü daje ci prawo. Zanurz sie╠Ę w nia╠Ę i poczuj jej bliskos╠üc╠ü wok├│┼é ciebie. Moz╠çe zaistniec╠ü pewna pokusa by pomylic╠ü te starania z wycofaniem sie╠Ę, ale r├│z╠çnica jest ┼éatwa do wykrycia. Jes╠üli ci sie╠Ę powiedzie, be╠Ędziesz odczuwa┼é raczej wielka╠Ę rados╠üc╠ü i narastaj a╠Ęca╠Ęz╠çwawos╠üc╠ü, niz╠ç sennos╠üc╠ü i os┼éabienie.

Rados╠üc╠ü jest cecha╠Ę charakteryzuja╠Ęca╠Ę pok├│j. Dzie╠Ęki jej dos╠üwiadczeniu rozpoznasz, z╠çe osia╠Ęgna╠Ę┼ées╠ü pok├│j. Jes╠üli odczuwasz, z╠çe zaczynasz sie╠Ę wycofywac╠ü, szybko powt├│rz dzisiejsza╠Ę idee╠Ę i pr├│buj znowu. Czyn╠ü to tak cze╠Ęsto, jak jest to konieczne. Istnieje wyraz╠üna korzys╠üc╠ü w odmowie odwrotu i wycofania sie╠Ę, nawet jes╠üli nie dos╠üwiadczasz pokoju, kt├│ry chcesz osia╠Ęgna╠Ęc╠ü.

W kr├│tkich c╠üwiczeniach, kt├│re powinny byc╠ü dzis╠ü wykonywane w regularnych, uprzednio wyznaczonych odste╠Ępach, m├│w sobie:

Nie ma innej woli opr├│cz Bo┼╝ej. Dzi┼Ť poszukuj─Ö Jego pokoju.

Naste╠Ępnie pr├│buj odnalez╠üc╠ü to, czego szukasz. Dobrze by┼éoby pos╠üwie╠Ęcic╠ü na to minute╠Ę lub dwie co p├│┼é godziny, z zamknie╠Ętymi oczami, jes╠üli to moz╠çliwe.Lekcja 73
Lekcja 75

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>