Lekcja 78

Lekcja 77
Lekcja 79

Lekcja 78.

Listen to “LEKCJA 78 – Niech cuda zasta╠Ępia╠Ę wszystkie z╠çale.” on Spreaker.

Niech cuda zasta╠Ępia╠Ę wszelkie skargi i z╠çale.

Moz╠çe nie jest jeszcze dla ciebie ca┼ékowicie jasne, z╠çe kaz╠çda decyzja, kt├│ra╠Ę podejmujesz, jest albo skarga╠Ę albo cudem. Kaz╠çda skarga i kaz╠çdy z╠çal sa╠Ę podobne do ciemnej zas┼éony nienawis╠üci, kt├│ra znajduje sie╠Ę przed cudem, by go zakryc╠ü. I gdy przys┼éonisz nia╠Ę swoje oczy, nie zobaczysz cudu. Jednak w kaz╠çdej chwili czeka on na ciebie w s╠üwietle, chociaz╠ç ty zamiast niego wolisz utrzymywac╠ü swe skargi.

Dzisiaj poda╠Ęz╠çymy poza wszelkie z╠çale, by zamiast nich spogla╠Ędac╠ü na cud. Dzis╠ü przemienimy spos├│b, w jaki widzisz, nie pozwalaja╠Ęc wzrokowi, by przesta┼é widziec╠ü, zanim ujrzy. Nie be╠Ędziemy czekac╠ü przed zas┼éona╠Ę nienawis╠üci, ale odsuniemy ja╠Ę i ┼éagodnie podniesiemy swoje oczy by ujrzec╠ü Syna Boga.

On czeka na ciebie za twymi skargami i gdy ich zaniechasz, pojawi sie╠Ę w ls╠ünia╠Ęcym s╠üwietle, tam gdzie kaz╠çdy sta┼é niegdys╠ü. Albowiem kaz╠çda skarga blokuje widzenie i gdy zostaje zaniechana, widzisz Syna Boga tam, gdzie zawsze by┼é. On stoi w s╠üwietle, lecz ty by┼ées╠ü w ciemnos╠üci. Kaz╠çda skarga czyni┼éa ciemnos╠üc╠ü g┼ée╠Ębsza╠Ę i dlatego nie mog┼ées╠ü widziec╠ü.

Dzisiaj spr├│bujemy ujrzec╠ü Boz╠çego Syna. Nie pozwolimy sobie dzis╠ü, by go w swym zas╠ülepieniu nie widziec╠ü, dlatego nie be╠Ędziemy przygla╠Ędac╠ü sie╠Ę naszym skargom. Gdy kierujemy sie╠Ę w strone╠Ę prawdy, odwracaja╠Ęc sie╠Ę od strachu, zostaje odwr├│cone widzenie tego s╠üwiata. Wybierzemy jedna╠Ę osobe╠Ę, kt├│ra by┼éa celem naszych skarg i zaz╠çalen╠ü, od┼éoz╠çymy te skargi i zaz╠çalenia na bok i spojrzymy na nia╠Ę. Moz╠çe kogos╠ü sie╠Ę boisz lub nawet nienawidzisz; moz╠çe ktos╠ü, kogo mys╠üla┼ées╠ü, z╠çe kochasz, rozz┼éos╠üci┼é cie╠Ę; moz╠çe kogos╠ü uzna┼ées╠ü za przyjaciela, kt├│rego jednak czasem postrzegasz inaczej, jako tego, kt├│remu trudno dogodzic╠ü, kt├│ry tylko z╠ça╠Ęda czegos╠ü od ciebie, irytuje cie╠Ę, nie z╠çyje zgodnie z idea┼éami, kt├│re zaakceptowa┼é jako w┼éasne, czy zgodnie z rola╠Ę, kt├│ra╠Ę mu przydzieli┼ées╠ü.

Znasz takiego, kt├│rego m├│g┼ébys╠ü wybrac╠ü; jego imie╠Ę juz╠ç pojawi┼éo sie╠Ę w twym umys╠üle. On be╠Ędzie tym, kt├│rego prosimy, by ukaza┼é nam Syna Boz╠çego. Widza╠Ęc go nieprzys┼éonie╠Ętym skargami, jakie wobec niego mielis╠ümy, dowiesz sie╠Ę, z╠çe to, co pozostaje w nim ukryte i czego nie widzia┼ées╠ü, jest w kaz╠çdym i moz╠çe byc╠ü widziane. Ten, kt├│ry by┼é twoim wrogiem, moz╠çe byc╠ü czyms╠ü wie╠Ęcej niz╠ç przyjacielem, gdy jest uwolniony by odegrac╠ü s╠üwie╠Ęta╠Ę role╠Ę, jak Duch S╠üwie╠Ęty mu wyznaczy┼é. Pozw├│l mu, by by┼é dzis╠ü twym zbawicielem. Taka jest jego rola w Boz╠çym planie twojego Ojca.

W naszych d┼éuz╠çszych c╠üwiczeniach be╠Ędziemy go widziec╠ü w┼éas╠ünie w tej roli. Najpierw spr├│bujesz sobie go wyobrazic╠ü takim, za jakiego go teraz uwaz╠çasz. Przegla╠Ędniesz jego b┼ée╠Ędy, trudnos╠üci, jakie z nim mia┼ées╠ü, b├│l, jaki w tobie spowodowa┼é, jego zaniedbania i wszystkie ma┼ée czy wie╠Ększe rany, jakie ci zada┼é. Spojrzysz na jego cia┼éo, widza╠Ęc jego wady i zalety, pomys╠ülisz o jego pomy┼ékach, a nawet o jego ÔÇ×grzechach”.

Naste╠Ępnie poprosimy Tego, Kto zna tego Syna Boga w jego rzeczywistos╠üci i w prawdzie, abys╠ümy mogli spojrzec╠ü na niego w inny spos├│b i zobaczyc╠ü naszego zbawiciela jas╠ünieja╠Ęcego w s╠üwietle prawdziwego przebaczenia, kt├│re jest nam dane. Poprosimy go, w s╠üwie╠Ęte Imie╠Ę Boga i Jego Syna, tak s╠üwie╠Ętego jak On Sam:

Niechaj ujrze╠Ę swego zbawiciela w tym, kt├│rego Ty wyznaczy┼ées╠ü dla mnie, bym go prosi┼é o doprowadzenie mnie do s╠üwie╠Ętego s╠üwiat┼éa, w kt├│rym on przebywa, bym m├│g┼é sie╠Ę z nim po┼éa╠Ęczyc╠ü.

Przy zamknie╠Ętych oczach cia┼éa, w miare╠Ę, jak mys╠ülisz o tym, kto ci sprawi┼é przykros╠üc╠ü, pozw├│l by twemu umys┼éowi zosta┼éo pokazane s╠üwiat┼éo, kt├│re w nim s╠üwieci ponad twoimi skargami.

Nie moz╠çe byc╠ü ci odm├│wione to, o co prosi┼ées╠ü. Tw├│j zbawiciel d┼éugo na to czeka┼é. Chcia┼éby byc╠ü wolny i sprawic╠ü, by jego wolnos╠üc╠ü sta┼éa sie╠Ę twoja╠Ę. Duch S╠üwie╠Ęty zwraca sie╠Ę do ciebie poprzez niego, nie spostrzegaja╠Ęc oddzielenia Boz╠çego Syna. I to, co widzisz poprzez Niego, uwolni was obu. Ba╠Ędz╠ü teraz bardzo spokojny i sp├│jrz na twego promienieja╠Ęcego zbawiciela. Z╠çadne ciemne skargi nie przys┼éaniaja╠Ę jego widoku. Pozwoli┼ées╠ü Duchowi S╠üwie╠Ętemu by odegra┼é poprzez niego role╠Ę, jaka╠Ę przydzieli┼é mu B├│g, abys╠ü m├│g┼é byc╠ü zbawiony.

B├│g dzie╠Ękuje ci za te spokojne chwile w dniu dzisiejszym, w kt├│rych od┼éoz╠çy┼ées╠ü na bok swoje wyobraz╠çenia i przygla╠Ęda┼ées╠ü sie╠Ę cudowi mi┼éos╠üci, kt├│ry Duch S╠üwie╠Ęty ci pokaza┼é zamiast nich. Ten s╠üwiat i Niebo ┼éa╠Ęcza╠Ę sie╠Ę w podzie╠Ękowaniach dla ciebie, gdyz╠ç kaz╠çda Mys╠ül Boga musi sie╠Ę radowac╠ü z tego, z╠çe jestes╠ü zbawiony, a wraz z toba╠Ę ca┼éy s╠üwiat.

Be╠Ędziemy o tym pamie╠Ętac╠ü przez ca┼éy dzien╠ü i podejmiemy sie╠Ę roli przypisanej nam jako cze╠Ęs╠üci Boz╠çego planu zbawienia, a nie naszego w┼éasnego. Pokusa odste╠Ępuje, gdy pozwolimy kaz╠çdemu, kogo spotkamy, by nas zbawi┼é i odm├│wimy ukrywania jego s╠üwiat┼éa za naszymi skargami. Kaz╠çdemu, kogo spotykasz i tym, o kt├│rych mys╠ülisz lub kt├│rych pamie╠Ętasz z przesz┼éos╠üci, pozw├│l na odegranie roli zbawiciela, bys╠ü m├│g┼é ja╠Ę z nim wsp├│┼édzielic╠ü. Za was obu i r├│wniez╠ç za wszystkich tych, kt├│rych nie widzimy, m├│dlmy sie╠Ę:

Niech cud zast─ůpi wszelkie skargi.Lekcja 77
Lekcja 79

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>