Lekcja 85

Lekcja 84
Lekcja 86

Lekcja 85.

Listen to “LEKCJA 85 – powt├│rzenia lekcji 69-70” on Spreaker.

Dzisiejsze powt├│rzenie obejmie te idee:

(69) Moje skargi ukrywaja╠Ę s╠üwiat┼éos╠üc╠ü s╠üwiata we mnie.

Moje skargi ukazuja╠Ę mi to, czego nie ma i ukrywaja╠Ę przede mna╠Ę to, co m├│g┼ébym zobaczyc╠ü. Rozpoznaja╠Ęc ten fakt, nie chce╠Ę sie╠Ę juz╠ç skarz╠çyc╠ü. Skargi ukrywaja╠Ę s╠üwiat┼éo i trzymaja╠Ę mnie w ciemnos╠üci. Skargi i s╠üwiat┼éo nie moga╠Ę sobie towarzyszyc╠ü, ale by widziec╠ü, s╠üwiat┼éo i widzenie duchowe musza╠Ę wyste╠Ępowac╠ü razem. Musze╠Ę od┼éoz╠çyc╠ü na bok wszystkie swe z╠çale. Chce╠Ę widziec╠ü i w┼éas╠ünie dzie╠Ęki temu odniose╠Ę sukces.

Szczeg├│lne zastosowania dzisiejszej idei mog┼éyby przybra─ç tak─ů form─Ö:

Nie be╠Ęde╠Ę tego uz╠çywa┼é by zablokowac╠ü widzenie. Wszystko to zniknie gdy os╠üwietli to s╠üwiat┼éos╠üc╠ü s╠üwiata. Nie potrzebuje╠Ę tego. Chce╠Ę widziec╠ü.

(70) Moje zbawienie ma swe źródło we mnie.

Dzis╠ü rozpoznam, gdzie znajduje sie╠Ę moje zbawienie. Ono jest we mnie, poniewaz╠ç tam jest jego Z╠ür├│d┼éo. Ono nie opus╠üci┼éo swego z╠ür├│d┼éa, a wie╠Ęc nie moz╠çe opus╠ücic╠ü mego umys┼éu. Nie be╠Ęde╠Ę go szuka┼é na zewna╠Ętrz siebie. Nie moz╠çna go odnalez╠üc╠ü na zewna╠Ętrz, a potem przenies╠üc╠ü do wewna╠Ętrz. Ale to w┼éas╠ünie z mego wne╠Ętrza dotrze ono na zewna╠Ętrz i wtedy wszystko co widze╠Ę be╠Ędzie jedynie odbijac╠ü s╠üwiat┼éo kt├│re jas╠ünieje we mnie i w nim samym.

Naste╠Ępuja╠Ęce formy tej idei sa╠Ę odpowiednie dla szczeg├│lnych zastosowan╠ü:

Obym nie uleg┼é pokusie poszukiwania mego zbawienia na zewna╠Ętrz mnie.

Nie pozwole╠Ę, by to przeszkadza┼éo mojemu us╠üwiadamianiu sobie Z╠ür├│d┼éa mego zbawienia.

To nie ma żadnej mocy, by pozbawić mnie zbawienia.Lekcja 84
Lekcja 86

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>