Lekcja 91

Lekcja 90
Lekcja 92

Lekcja 91.

Listen to “LEKCJA 91 – Cuda widziane sa╠Ę w s╠üwiat┼éos╠üci.” on Spreaker.

Cuda sa╠Ę widoczne w s╠üwietle.

Waz╠çne jest, by pamie╠Ętac╠ü, z╠çe cuda i widzenie duchowe zawsze wyste╠Ępuja╠Ę razem. Stwierdzenie to wymaga powtarzania i to cze╠Ęstego powtarzania. Stanowi ono zasadnicza╠Ę idee╠Ę twego nowego systemu mys╠ülowego i okres╠üla twoje postrzeganie. Cud istnieje zawsze. Jego obecnos╠üc╠ü nie jest spowodowana przez twoje widzenie duchowe; jego nieobecnos╠üc╠ü nie jest spowodowana tym, z╠çe go nie widzisz. Na to, czy widzisz cuda, czy tez╠ç nie, ma wp┼éyw tylko twa ┼Ťwiadomo┼Ť─ç cud├│w. Ujrzysz je w ┼Ťwietle, nie zobaczysz ich w ciemno┼Ťci.

Dla ciebie, wie╠Ęc, s╠üwiat┼éo jest sprawa╠Ę zasadnicza╠Ę. Gdy pozostajesz w ciemnos╠üciach, cud pozostaje niezauwaz╠çony. Jestes╠ü zatem przekonany, z╠çe on nie istnieje. To wynika z przes┼éanek, od kt├│rych pochodzi ciemnos╠üc╠ü. Zaprzeczanie s╠üwiat┼éu prowadzi do niepowodzenia w jego postrzeganiu. Niepostrzeganie s╠üwiat┼éa to postrzeganie ciemnos╠üci. S╠üwiat┼éo staje sie╠Ę wie╠Ęc dla ciebie bezuz╠çyteczne, nawet jes╠üli ono istnieje. Nie moz╠çesz go uz╠çyc╠ü, poniewaz╠ç nie wiesz, z╠çe jest obecne. Pozorna rzeczywistos╠üc╠ü ciemnos╠üci czyni idee╠Ę s╠üwiat┼éa czyms╠ü bez znaczenia.

Gdy ktos╠ü m├│wi ci, z╠çe cos╠ü, czego nie widzisz, istnieje, brzmi to jak szalen╠üstwo. Bardzo trudno cie╠Ę przekonac╠ü, z╠çe szalen╠üstwem jest nie widziec╠ü tego, co jest, a widziec╠ü to, czego nie ma. Nie wa╠Ętpisz w to, z╠çe oczy cia┼éa moga╠Ę widziec╠ü. Nie wa╠Ętpisz w to, z╠çe obrazy, kt├│re one pokazuja╠Ę, sa╠Ę rzeczywistos╠ücia╠Ę. Wierzysz w ciemnos╠üc╠ü, a nie w s╠üwiat┼éo. Jak moz╠çna to odwr├│cic╠ü? Dla ciebie jest to niemoz╠çliwe, ale nie jestes╠ü w tym osamotniony.

Twoje wysi┼éki, jakkolwiek ma┼ée mog┼éyby byc╠ü, maja╠Ę silne wsparcie. Gdybys╠ü sobie tylko zdawa┼é sprawe╠Ę z tego jak wielka jest to si┼éa, znikne╠Ę┼éyby twe wa╠Ętpliwos╠üci. Dzis╠ü zajmiemy sie╠Ę pr├│ba╠Ę umoz╠çliwienia ci poczucia tej si┼éy. Gdy juz╠ç poczujesz te╠Ę si┼ée╠Ę, kt├│ra sprawi, z╠çe wszystkie cuda stana╠Ę sie╠Ę ┼éatwe do osia╠Ęgnie╠Ęcia, nie be╠Ędziesz wa╠Ętpic╠ü. Cuda, kt├│re ukrywa przed toba╠Ę twe poczucie s┼éabos╠üci, dos┼éownie ÔÇ×wskocza╠Ę” do twojej s╠üwiadomos╠üci, gdy tylko poczujesz te╠Ę si┼ée╠Ę w sobie.

Zarezerwuj sobie oko┼éo dziesie╠Ęciu minut, trzy razy w cia╠Ęgu dnia, kiedy w spokoju be╠Ędziesz pr├│bowa┼é wykroczyc╠ü poza w┼éasna╠Ę s┼éabos╠üc╠ü. Moz╠çesz to osia╠Ęgna╠Ęc╠ü bardzo prosto poprzez poinstruowanie siebie, z╠çe nie jestes╠ü cia┼éem. To, czego chcesz, zawsze pocia╠Ęga za soba╠Ę wiare╠Ę, wie╠Ęc wystarczy, z╠çe wydasz swemu umys┼éowi odpowiednie instrukcje. Twoja wola staje sie╠Ę twoim nauczycielem i wola ta ma wszelka╠Ę moc sprawiania tego, czego pragnie. Moz╠çesz uwolnic╠ü sie╠Ę od cia┼éa, jes╠üli tak postanowisz. Moz╠çesz dos╠üwiadczyc╠ü tej mocy w sobie.

Rozpocznij d┼éuz╠çsze c╠üwiczenia wypowiedzia╠Ę na temat prawdziwego zwia╠Ęzku mie╠Ędzy przyczyna╠Ę i skutkiem:

Cuda sa╠Ę widoczne w s╠üwietle. Oczy cia┼éa nie postrzegaja╠Ę s╠üwiat┼éa. Ale ja nie jestem cia┼éem. Czym jestem?

Pytanie, kt├│rym sie╠Ę ta wypowiedz╠ü kon╠üczy, jest potrzebne do naszych dzisiejszych c╠üwiczen╠ü. To, czym mys╠ülisz, z╠çe jestes╠ü, jest przekonaniem, kt├│re ma byc╠ü usunie╠Ęte. Ale to, czym jestes╠ü naprawde╠Ę, musi byc╠ü tobie ujawnione. Przekonanie, z╠çe jestes╠ü cia┼éem, jest pomy┼éka╠Ę i wymaga korekcji. Prawda o tym, czym jestes╠ü, wzbudza w tobie si┼ée╠Ę, by przywr├│cic╠ü twej s╠üwiadomos╠üci to, co ta pomy┼éka ukrywa.

Jes╠üli nie jestes╠ü cia┼éem, to czym jestes╠ü? Musisz bys╠ü s╠üwiadomy tego, czego Duch S╠üwie╠Ęty uz╠çywa do zasta╠Ępienia wyobraz╠çenia cia┼éa w twym umys╠üle. Musisz poczuc╠ü cos╠ü, w co m├│g┼ébys╠ü uwierzyc╠ü, gdy przestaniesz wierzyc╠ü w cia┼éo. Potrzebne ci jest prawdziwe dos╠üwiadczenie czegos╠ü innego, czegos╠ü bardziej solidnego i bardziej pewnego; czegos╠ü, co jest bardziej warte twej wiary i co rzeczywis╠ücie istnieje.

Jes╠üli nie jestes╠ü cia┼éem, to czym jestes╠ü? Zapytaj o to szczerze i naste╠Ępnie pos╠üwie╠Ęc╠ü kilka minut na to, by pozwolic╠ü na korekcje╠Ę twych b┼ée╠Ędnych mys╠üli na temat twoich cech i na zaje╠Ęcie ich miejsca przez mys╠üli przeciwne. Powiedz, na przyk┼éad:

Nie jestem słaby, lecz silny.

Nie jestem bezradny, lecz pote╠Ęz╠çny.

Nie jestem ograniczony, ale nieograniczony. Nie jestem niepewny, ale pewny.

Nie jestem iluzja╠Ę, ale rzeczywistos╠ücia╠Ę.

Nie moge╠Ę widziec╠ü w ciemnos╠üci, ale w s╠üwietle.

W drugiej fazie czasu przeznaczonego na c╠üwiczenie pr├│buj dos╠üwiadczyc╠ü tych prawd o sobie. Szczeg├│lnie skup sie╠Ę na dos╠üwiadczeniu si┼éy. Pamie╠Ętaj, z╠çe wszelkie poczucie s┼éabos╠üci jest zwia╠Ęzane a przekonaniem, z╠çe jestes╠ü cia┼éem, przekonaniem, kt├│re jest b┼ée╠Ędne i nie zas┼éuguje na wiare╠Ę. Staraj sie╠Ę pozbyc╠ü twej wiary w to, choc╠üby tylko na moment. W miare╠Ę kontynuacji kursu be╠Ędziesz przyzwyczajac╠ü sie╠Ę do pok┼éadania wiary w to, co w tobie jest bardziej cenne.

Odpoczywaj przez reszte╠Ę czasu przeznaczonego na to c╠üwiczenie, be╠Ęda╠Ęc pewnym, z╠çe twe wysi┼éki, chociaz╠ç skromne, sa╠Ę pe┼éni wspierane przez si┼ée╠Ę Boga i wszystkie Jego Mys╠üli. To w┼éas╠ünie od Nich be╠Ędzie pochodzic╠ü twoja si┼éa. To wielkie poparcie, dzie╠Ęki kt├│remu poczujesz moc w sobie, ma w Nich swe z╠ür├│d┼éo. One sa╠Ę zjednoczone z toba╠Ę gdy wykonujesz to c╠üwiczenie i wsp├│┼édzielisz wtedy z nimi Ich W┼éasny cel. To z Nich wyp┼éywa to s╠üwiat┼éo, w kt├│rym be╠Ędziesz widzia┼é cuda, albowiem Ich si┼éa jest twoja╠Ę. Ich si┼éa staje sie╠Ę twoimi oczami i w ten spos├│b moz╠çesz widziec╠ü.

Pie╠Ęc╠ü lub szes╠üc╠ü razy na godzine╠Ę, w dos╠üc╠ü regularnych odste╠Ępach czasu, przypominaj sobie, z╠çe cuda sa╠Ę widoczne w s╠üwietle. Upewnij sie╠Ę, czy nie dos╠üwiadczasz jakies╠ü pokusy zwia╠Ęzanej z dzisiejsza╠Ę idea╠Ę. Gdyby tak by┼éo, w├│wczas pomocne by┼éyby naste╠Ępuja╠Ęce s┼éowa:

Cuda s─ů widoczne w ┼Ťwietle. Niechaj to nie zamyka moich oczu.Lekcja 90
Lekcja 92

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>